Doprava zdarma nad 1100Kč

Pleť na rukou unavená a vyčerpaná po chladných zimních měsících dostává znovu zabrat zvýšenými hygienickými opatřeními a agresívními dezinfekcemi. Naštěstí je tenhle krémový balzám dokonalým rěšením všechny trápení suché pokožky. Jednoducho ráno použijete a můžete zamávat na rozloučenou suché, popraskané a podráždené pokožce na rukou. Pokud chcete péči posunout na vyšší level, dopřejte rukám zábal po celou noc v bavlněných rukavicích.

Úžasný medový balzam na ruce navyše můžete použit i jako balzám na celé tělo, kondicionér na vlasy nebo na cokoliv, co potřebuje akútne zvhlčit a zjemnit. (TIP pro pány: je možné balzam použiť aj ako péči o bradu a fúzy.)

Včelí vosk v složení výborně udržuje vlhkost a med upokojuje podráždění a hojí ranky.

Kromě uklidňujícich a léčivých účinků má med i tyto plusy:

  • je antibakteriální a antimikrobiální (léči zánět a zabraňuje budoucim infekcím)

  • vyrovnáva PH pokožky

  • cukry v medu se chovají jako přírodní zvlhčovače (dokonca i po umytí)

  • má vysoký obsah živín a antioxidantů 

Výroba přírodního balzámu na ruce

Potřebujeme: 

¼ šálku kokosového oleje (například Alteya)

1/4 šálku mandlového oleje (například Alteya)

1/4 šálku olivového oleje

5 polévkových lžic včelího vosku

1 polévková lžíce bambuckého masla (například Alteya)

1,5 polévokové lžíce medu

10-20 kapek esenciálního oleje

Postup: Smíchejte všechny suroviny kromě medu a oleje a zohřejte, dokud nejsou všechny rozpuštěné. Nechte vychladnout přibližně 10 min. Přidejte med a esenciálni olej dle libosti a nalijte do sklenice (nezapomeňte ho zohřát pod tekouci teplou vodou alespoň 60 sekúnd pokud používate křehčí nádobu :)) Následně už jen čekámedokud není teplota vhodná k použití.

Pokud se vám zdá textura málo hutná, stačí balzám znovu roztát a přidat více včelího vosku. Pro opačný výslední efekt a jednodušší rozetírání přidejte více oleje.