DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Udělej si i ty masku na vlasy bambuckým máslem

Udělej si i ty masku na vlasy bambuckým máslem

Bambucké máslo (jinak nazývané také karité nebo sheabutter) se používá již léta zejména v kosmetickém průmyslu na ruce, rty, tělo, vlasy a obličej. Je vhodné téměř pro každého, vzhledem k tomu, že obsahuje velmi malé množství proteinů, které mohou vyvolat alergické reakce. Pochází z Afrických zemí a získává se ze sušených oříšků. Je to přírodní máslo a obsahuje vitamíny A, D, E a F, které mají silné antioxidační účinky, ty bojují proti zánětům a vzniku akné. Neucpává póry, ale zároveň hydratuje pokožku. Urychluje hojení kožních problémů, má hojivé a protizánětlivé účinky, vytváří změkčující efekt a vstřebává se dostatečně rychle díky obsahu mastných kyselin, včetně olejové a stearové.

Bambucké máslo je výborným pomocníkem v péči o vlasy. Používáním tohoto másla získáte lesk a hydrataci, jejich kvalita je nesrovnatelně lepší, vlasy jsou pevnější, hezčí a zdravější. Také je chrání před slunečním zářením, nadměrným fénováním, žehlením nebo kulmováním. Abychom docílili chtěný výsledek, podívejme se na to jak si připravit masku v pohodlí našeho domova.

Výroba domácí masky bambuckým máslem:

Výhodou bambuckého másla je, že ho můžete jako masku použít i bez jakékoliv jiné ingredience :) Stačí před mytím vlasů vetřít malé množství do délky vlasů, sbalit do fólie a teplého ručníku a nechat působit 10-15 min.

Pokud však chcete zvýšit účinek masky a vlasy zároveň krásně provonět, roztpopte v nádobce na mírném ohni bambucké máslo s kokosovým olejem v poměru 1: 1 (dbejte na to, aby se ingredience pouze zahřály a roztály ne vřely), přidejte lžičku jojobového oleje a pár kapek levandulového esenciálního oleje. Ingredience promíchejte a odstavte z plotny. Směs nechte vychladnout a vložte na pár hodin do chladničky.

Masku používejte na suché vlasy, naneste přiměřené množství do délky vlasů a nechte působit 15-20 minut případně dle potřeby. Vlasy umyjte šamponem a upravte jako obvykle.

Ingredience na výrobu masky: