DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Jak se vyrábějí květinové vody?

Jak se vyrábějí květinové vody?

Jak se vyrábějí květinové vody?

Tradiční výroba a používání květinových vod sahá daleko do minulosti. Hydroláty se vyráběly z bylinek a květin pěstovaných ve vlastních zahrádkách a jejich použití bylo rozmanité - k dodání chuti a aroma při vaření, jako toaletní voda pro osobní hygienu, nebo také jako lék.

Mnohé květinové vody, například růžové vody se vyrábějí převážně z destilované vody, avšak bio růžová voda Alteya je vyráběna z termální vody, která jí poskytuje další účinky a v podstatě je umocňuje. Alteya růžová voda dokonce patří k nejkvalitnějším růžovým vodám s nejvyšší koncentrací růžového oleje obsaženého v termální vodě. Tato růžová voda disponuje několika certifikáty, které potvrzují její čistotu a účinky. V důsledku toho je třeba s ní zacházet tak, aby si udržela svou kvalitu a účinky co nejdéle.

Při výrobě květinových vod a jejich následném skladování je velmi důležitá čistota. Obnáší to pečlivou sterilizaci jak použitých nástrojů, tak nádob, rozprašovačů a pod. Pro držení a uskladnění je vhodná konstantní teplota cca. do 16-17 stupňů a tmavé skleněné láhve, jelikož při vystavení světlu ztrácejí hydroláty na kvalitě. Ideální je tmavé, ale průhledné sklo, které chrání obsah před světlem, ale zároveň umožňuje sledovat množství v lahvičce.

Z čeho se vyrábějí?

Na výrobu růžové vody se používají různé druhy růží. Avšak nejžádanější růží, která se k výrobě této vody používá, je damašská růže – tedy bulharská růže. Ta disponuje antibakteriálními, antimikrobiálními a protizánětlivými vlastnostmi, které slouží ke zklidnění pokožky, ke zmírnění jejího podráždění i redukci jemných linií na obličeji.

Věděli jste o tom, že? ... Bulharsko má region, kterému se říká Údolí růží a momentálně patří k největším vývozcům růžové pleťové vody i růžového oleje.

Po jaké květinové vodě sáhnout?

Jelikož květinové vody jsou tvořeny z většiny vodou, rozhodují o jejich vlastnostech právě látky uvolněné při destilaci z dané rostliny. To ovšem znamená, že pokud na danou rostlinu, ze které pochází hydrolát, máte alergii, sáhněte po jiném druhu květinové vody. Stačí si jen vybrat tu pravou bylinku, vhodnou pro váš typ pleti a zkrášlující zábava může začít!

K jakým účelům můžeme květinové vody využít?

Možnosti použití květinových vod jsou opravdu rozmanité – od malého občerstvení pleti v průběhu dne či po holení, přes další kosmetické aplikace, až po vaření.

Inspirujte se našimi následujícími tipy:

1. Jako jemná, čistě přírodní čistící pleťová voda,

2. Jako pleťové tonikum, speciálně vhodné po čištění či odličování,

3. Jako sprej na osvěžení pokožky obličeje a/nebo zafixování make-upu,

4. Jako sprej na osvěžení pokožky těla či jemný parfém (toaletní voda),

5. Jako sprej na aromatizaci místnosti, oblečení, ložního prádla, prostírání...,

6. K provonění účesu + celkově při péči o vlasy a vlasovou pokožku,

7. K rozdělání suché pleťové masky (místo vody).

Po jakých květinových vodách sáhnout?

Na našem e-shopu Biorůže naleznete hned několik přírodních květinových vod, které jsou bohaté na účinné látky a dokonale zapadnou do vaší každodenní rutiny a zároveň se perfektně postarají o vaši pleť. Při jejich výrobě se pojí tradice s poznatky současné vědy, proto všechny naše produkty vynikají nejen nádhernou vůní růží, ale zejména kvalitním složením a velmi pozitivními účinky na pleť. Tmavý skleněný obal je chrání před znehodnocením, proto si zachovávají vysokou kvalitu po celou dobu použití.

1. Růžová voda Alteya Bio sprej ve skle


Jemná, 100% organická růžová voda z lístků růží, pěstovaných na rodinné farmě v srdci bulharského růžového údolí, je jednou z nejoblíbenějších květinových vůní. Růžová voda je známá tím, že dodá vaší pokožce velkou dávku osvěžení, čímž podporuje její rovnováhu vlhkosti, vyhlazuje vzhled jemných linií a vrásek pro jasnější vzhled. Může se použít také na výživu a zvlhčení vlasů a zabránění krepovatění.


Náš tip: Trochu růžové vody můžete v dlani smíchat s oblíbeným pleťovým krémem pro extra osvěžení.

2. Levandulová voda Alteya Bio sprej ve skle


100% čistá párou destilovaná voda vyrobená z čerstvých a organických květů levandule má čistící, antiseptický a zklidňující účinek, proto je vhodná zejména pro citlivou pleť. Díky svým vlastnostem vyvažuje a harmonizuje zarudlou a podrážděnou pokožku, a mimo jiné můžete její příjemné aroma využít k aromaterapii proti nespavosti či ke zmírnění stresu.

3. Meduňka voda Alteya Bio sprej ve skle


Tato vysoce kvalitní jemná květinová voda z meduňky, má osvěžující, tonizační a protizánětlivé vlastnosti, revitalizuje pleť a přispívá k vyrovnané tvorbě mazu. Je vhodná pro všechny typy pleti – speciálně unavenou, podrážděnou a mastnou. Její účinky oceníme ráno po těžké noci, kdy probudí naši pleť a uklidní naši mysl.


Náš tip na závěr: Květinové vody skladujte v chladničce, abyste prodloužili jejich životnost, krásnou vůni a blahodárné účinky :)