DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Letní péče o intimní partie

Letní péče o intimní partie

Stejně jako náš trávicí systém, i oblast našich intimních partií obsahuje bakterie, které jsou prospěšné a udržují vnitřní prostředí zdravé. Brání také tvorbě nežádoucích bakterií, které mohou způsobit infekce a nepříjemné svědění. Vaginální problémy a mykóza postihne minimálně jednou za život zhruba 74% žen. Obzvlášť v létě bývá tento problém více než častý, proto je velmi důležité znát pravidla správné intimní hygieny. Statistiky říkají, že vaginální potíže již překonaly ve světě více než 2,3 miliardy žen. A právě správná hygiena hraje při jejich předcházení prim.

Hygiena je základ a v tomto případě i ta nejlepší prevence. Není však jedno, jaký produkt pro intimní hygienu použijete! Výzkumy dokázaly, že běžná mýdla a sprchové gely dráždí citlivou pokožku intimních partií, narušují vnitřní vyvážené prostředí a přispívají tak ke vzniku zánětů a infekcí. Ty mohou mít v případě neléčení fatální následky. Vyzkoušejte proto naše tipy pro správnou ženskou hygienu. Tak, abyste své intimní partie zachovali svěží, čisté a hlavně zdravé.

1. Udržujte své spodní prádlo čisté a suché

Vaše spodní prádlo hraje důležitou roli ve vaší intimní hygieně. Čisté a suché spodní prádlo pomůže minimalizovat podráždění vaší intimní oblasti a pokud je to možné, vyhněte se těsnému saténovému nebo syntetickému spodnímu prádlu, které může způsobit problémy zejména během horkých dnů. Bavlna, která je prodyšným materiálem, je ideálním materiálem pro spodní prádlo, neboť udržuje vaši pokožku v chladu a suchu. Tkaniny jako satén mohou zadržovat vlhkost a způsobit podráždění. Těsné spodní prádlo může také zvýšit tření, které může způsobit podráždění a podpořit růst bakterií, což vede k nepříjemným infekcím.

2. Vyhněte se nošení těsného oblečení

Vyhněte se příliš častému nošení těsných kalhot. Nošení těsného oblečení může způsobit nadměrné pocení, což může vést k bakteriálním a kvasinkovým infekcím. Vyhněte se obtaženým a neprůvzdušným materiálům, protože snižují cirkulaci vzduchu a zvyšují pocení a tření.

3. Nikdy nepoužívejte běžné mýdlo na mytí intimních partií

Běžná mýdla a sprchové gely nejsou určeny pro intimní oblasti. Podle posledních výzkumů vyplývá, že kdo nepoužívá intimní mýdla a jiné přípravky, výrazně si tím zvyšuje riziko zánětů. Proto by měly používat speciální sprchové gely pro intimní hygienu k tomu určené. Vaše pokožka má pH 5,5, zatímco zdravé vaginální pH se pohybuje od 3,8 do 4,5. Používání běžného mýdla může změnit hladinu pH vaší vagíny a narušit tak jemnou bakteriální rovnováhu, která ji udržuje zdravou a bez infekcí.

4. Vyhněte se parfémovaným výrobkům

Vůně a konzervační látky v ženských produktech mohou nadělat jen více škody než užitku. Používání silně parfémovaných mýdel na citlivých místech může způsobit podráždění pokožky jako svědění, zarudnutí nebo pálení.

5. Pravidelně si vyměňujte vložky a tampony

Období menstruace bývá často náročnějším a chaotičtějším, než zbytek měsíce, proto byste péči o svou hygienu měli zvýšit ještě o něco více. Výměna vložek nebo tamponů každé čtyři až šest hodin, abyste udrželi krok s proudem a zabránili množení nežádoucích bakterií.

6. Používejte jemné a suché ručníky

Chcete-li se po sprše osušit, použijte čistý, jemný a zcela suchý ručník. Ten vás může ušetřit od potenciálního rizika infekcí, neboť bakterie se snadno mohou zachytit na mokrých ručnících. Odborníci také doporučují měnit ručník každé dva až tři dny a prát ručníky ve vlažné vodě s jemným mýdlem, aby se nenarušila rovnováha pH.

7. Pijte a jezte zdravěji

Na závěr jeden obecný tip. Nezdravé stravování může výrazně přispět k nezdravému prostředí ve vašich intimních partiích. Všichni známe přísloví „jste to, co jíte“. Pití dostatečného množství vody a konzumace citrusů může pomoci snížit pocení, které může být hlavní příčinou infekcí. Pitná voda také zajišťuje vaše tělo v dobré kondici, pomáhá vyplavovat toxiny a pomáhá udržovat vaši vagínu čistou a zdravou.

Trápí vás záněty? Poradíme vám jak na ně.

Na našem e-shopu Biorůže naleznete hned několik přírodních produktů, gelů a krémů, které dokonale zapadnou do vaší každodenní rutiny a zároveň se postarají o vaši intimní hygienu:

Gel na intimní hygienu Aloe vera Aroma 250 ml je speciálně navržen tak, aby vyhovoval specifickým potřebám jemného čištění a osvěžení intimní oblasti. Obsahuje kyselinu mléčnou pro udržení fyziologické rovnováhy pH a ochranu před podrážděním. Extrakt z aloe vera a D-panthenol poskytují protizánětlivý účinek a zvlhčují jemnou pokožku. Je hodný pro každodenní intimní péči a kromě Aloe vera, máte na výběr i vůni Heřmánek a Měsíček.

Gel na intimní hygienu My Rose 200 ml obsahuje kyselinu mléčnou, která udržuje přirozenou hladinu pH pokožky v intimní oblasti. Obsahuje extrakt z heřmánku a alantoin, které zklidňují a zjemňují vaši pokožku a výtažek z bulharské Rosa Damascena, která je bohatá na vitamíny, mikroelementy a antioxidanty na zklidnění a osvěžení.