DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Průvodce pleťovými maskami

Průvodce pleťovými maskami

Než se do toho pustíme, nesmíte zapomenout, že prvním krokem před používání pleťových masek při péči o pokožku je čištění pleti. Použijte svůj oblíbený čistící produkt, který vám pomůže připravit pokožku na efektivní vstřebávání výživných a účinných látek z masky.

Jaký je základní rozdíl mezi plátěnou maskou (sheet) a klasickou maskou na obličej?

Myšlenkou plátěné masky (sheet) je, že materiál „plachty“ pomáhá zachycovat aktivní složky na pokožce, čímž zajišťuje, že tvář bude mít všechny náležitosti uvedených ingrediencí a umožní produktu proniknout hlouběji. Můžete je používat i dennodenně. Plátěná hydratační maska „Watermelon“ Holika rozmazlí pleť hloubkovou hydratací, intenzivní výživou a zanechá ji hladkou a odpočatou. Detox podpoří i pružnost pleti.

Klasické pleťové masky obvykle obsahují určitý druh jílu, aby se pokožka dobře vysušila, a tak působí jako jemné ošetření peelingem.  Hloubkové čištění nebo peelingové ošetření odstraní příliš mnoho přírodních olejů vaši pleti, a při příliš častém používání způsobí deficit nebo nerovnováhu pokožky. Masku si představte jako silnou, koncentrovanou vrstvu aktivních složek (s mnohem vyšší koncentrací). Je to užitečný nástroj na čištění hlubších úrovní. Používat by se měly 1x nebo maximálně 2x týdně.

Jak dlouho nechat působit masku?

Postupujte podle pokynů. Nenechávejte plátěnou masku (sheet) ​​vyschnout, protože by to mohlo odvádět vlhkost z pokožky. Po použití masky si nemyjte obličej, ale vmasírujte přebytečný produkt do pokožky, abyste nepřišli o výhody obsažených látek.

Totéž platí i při klasické hliněné masce na obličej. Nenechte masku příliš suchou. Možná předpokládáte, že maska dokončila své kouzlo, ale ve skutečnosti to znamená, že i pokožka je vysušená pod skořápkou masky.


Něco o péči PO pleťové masce.

Hliněné nebo bahenní masky je třeba smýt, netřeba však dočišťovat. Pokračujte krémem dle typu vaší pleti. Takto hydratujete a maximalizujete všechny účinky masky. Při plátěné (sheet) masce není třeba dodat hydrataci, protože vám ji dostatečně poskytne produkt na „plachtě“.


Jakou masku zvolit, pokud mám mastnou pleť?

Pokud máte mastnou pleť pak je vaším přítelem jakákoliv čistící (hliněná) maska, která obsahuje kaolínový jíl, kyselinu salicylovou nebo olej z tea tree. Všechny tři jsou dobře známé svou schopností dodávat prospěšné a pročišťující vlastnosti při vzniku akné a odvádění nadbytečného oleje.

Jílová maska s čajovníkem pro mastnou a problematickou pleť Kvítok obsahuje konopný olej, olej z lískových oříšků, marocký jíl, kopřivový prášek, bavlníkový olej, vitamín E a esenciální oleje (čajovník, máta, citrón). Pomáhá vyčistit ucpané póry a odvést nečistoty. Marocký jíl má výborné exfoliační účinky a zároveň nedráždí mazové žlázy.




Jaké složky mají nejlepší účinky proti stárnutí?


Porozhlédněte se po maskách obsahujících regenerační komplexy a přírodní antioxidanty, jako jsou vitamín C a E, retinol a niacinamid - nejlepší bojovníci přírody proti volným radikálům a předčasným známkám stárnutí.


Co vyhledávat pokud chci zářivou pleť?

Vitamín C, ženšen a Niacinamid mohou pomoci odlehčit a oživit vaši pleť blokováním nadprodukce melaninu, redukcí tmavých skvrn a zlepšením jasu. Dalším hrdinou pro matně vypadající pokožku je jemně působící exfoliační gigant, kterým je AHA. Lehkým leštěním pokožky a odstraněním nahromaděných kožních buněk pomáhají AHA obnovit vaši krásnou zář.



Je čas naplánovat si domácí spa seanci! Ať se líbí. ;)