DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Rostlinné oleje - Konzistence - olej

Nosný olej nebo rostlinný olej používaný k ředění esenciálních olejů před jejich aplikací na pokožku nebo použitím v aromaterapii. Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované a jejich použití v neředěném stavu může způsobit podráždění pokožky, přecitlivělost nebo jiné nežádoucí reakce.

Připravili jsme si také video obsah:

Vše, co potřebujete vědět o rostlinných olejích a jejich použití

Zobrazit více
Na vaše dotazy odpoví Linda

Pracovní dny 7:30 - 16:00
Rychlý kontakt
Zobrazit filtry

Nosné oleje se obvykle lisují za studena z ořechů, semen nebo jader a mají své vlastní jedinečné terapeutické vlastnosti. Často se používají v aromaterapii a přírodní péči o pleť, protože pomáhají vyživovat a hydratovat pokožku a zároveň pomáhají rozvádět éterické oleje.

Mezi běžné nosné oleje patří například kokosový, jojobový, mandlový, hroznový a avokádový olej. Každý nosný olej má své jedinečné vlastnosti a je vhodný pro různé typy a stavy pleti. Například kokosový olej je skvělým hydratačním prostředkem pro suchou pokožku, zatímco jojobový olej je velmi podobný přirozeným olejům, které produkuje naše pokožka, a je proto skvělý pro všechny typy pleti. Jojobový olej se často používá jako nosný olej, a to díky tomu, že se na něj snadno vážou éterické oleje a vydrží v něm až 3 roky.

Při používání nosných olejů je důležité vybírat kvalitní nerafinované oleje, které neobsahují přísady ani syntetické složky. Při míchání éterických olejů s nosnými oleji je také důležité používat vhodné poměry ředění, aby byla zajištěna jejich bezpečnost a účinnost.

Obvykle se éterické oleje ředí do rostlinných olejů v koncentracích zhruba 1-2 %.

Při používání rostlinných olejů na pokožku je důležité sledovat komodogenní index těchto olejů a podle toho se orientovat, který olej je pro kterou pokožku vhodný.

Doporučujeme nosné oleje následujících značek :

Alteya Organics bulharská společnost, která pěstuje vlastní byliny na výrobu hydrolátů a k výrobě těchto skvělých produktů používá minerální vodu z vesnice Jagoda.

Wooden Spoon dbá na to, aby ve svých výrobcích používala vysoce kvalitní oleje, které jsou dokonce certifikované jako organické (potravinářské vyšší kvality než kosmetické), značka má značnou oblibu u královské rodiny ve Velké Británii

Věrnostní program
Věrnostní program

Odměňujeme za každou recenzi produktů.

Odborné poradenství
Odborné poradenství

Poskytujeme nejlepší kvalitu služeb a výrobků.

Spolehlivost dodání
Spolehlivost dodání

Vlastní sklady zaručují rychlost a spolehlivost dodání.

Vlastní výroba
Vlastní výroba

Vytváříme a vyrábíme pro vás kvalitní produkty.

Doprava zdarma
Doprava zdarma

při nákupu nad 1500kč.

Garance spokojenosti
Garance spokojenosti

Nepasuje? Vraťte.

Odborné poradenství
Odborné poradenství

Rádi vám s výběrem poradíme.

Odměna za recenzi
Odměna za recenzi

Recenze = až 10Kč zpět.