Novinka Bio

2007

Certifikáty

Na sklade

539 czk s DPH

ks

Slupky z indických mýdlových ořechů v biokvalitě pro šetrné praní v pračce i v rukou. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Yellow & Blue mýdlové ořechy Tierra Verde 1 kg

Mýdlové ořechy jsou slupky plodu stromu Sapindus mukorossi. Obsahují látku zvanou saponin, která je přírodním saponátem. Mýdlový ořech roste v lesích Himalájí, kde se sbírá, suší a odstraňuje se z něj semeno.

Při praní se z ořechů do vody vylučuje přírodní saponin, který funguje jako mýdlo. Jedná se proto o nejšetrnější metodu praní, a to jak ve vztahu k prostředí, tak i k našemu zdraví, protože ořechy nezanechávají ve vypraného textilii chemické rezidua - ocení to obzvlášť alergici a lidé s citlivou pokožkou. Další výhodou je to, že při praní barevného prádla nedochází k blednutí barev.

Použití:

Teplota praní Dávka mýdlových ořechů
Měkká voda Tvrdá voda
do 60 °C 3-4 ks(1 pol. lžíce/12 g) 5 ks (1,5 pol. lžíce/15 g)
nad 60 °C 4-5 ks (1,5 pol. lžíce/15 g) 6 ks (2 pol. lžíce/18 g)

Při praní barevného prádla v pračce:

  • Do látkového sáčku, které je přiloženo v každém balení, vložte příslušný počet polévkovou ližíc (viz tabulka), pevně zavažte a vložte s prádlem do bubnu pračky. Není nutné používat aviváž, mýdlové ořechy mají na textil změkčující účinek.

Při ručním praní:

  • Do uzavíratelné nádobky (sklenice) s teplou vodou vložte ořechy (dávkování viz tabulka výše). Nechte přes noc louhovat. Když ráno sklenicí zatřesete, můžete pozorovat, jak ve vodě pění uvolněný saponin. Připravený výluh nalijte do umyvadla s prádlem a perte.

Doba účinnosti ořechů:

  • Jednou použité ovoce lze použít 2-3x, pokud praní proběhlo do 60˚C. Použité ořechy nevyhazujte. Můžete je použít do kompostu.
  • Při delším skladování ořechy postupně vysychají a tmavnou. Tím však nemizí obsažen saponin, jen se mírně prodlužuje doba, než se začne z ořechů ve vodě uvolňovat.

Složení:

šupky mydlových orechov (Sapindus mukorossi)

Uchovávejte mimo dosah dětí. 

Typ pokožky
citlivá pokožka, dětská
Konzistence
tuhá
Problémy
pranie
Objem
1kg

Kontaktujte nás!