Doprava ZDARMA nad 1100Kč

Kosmetická linie LAVENDER

Lavender je vyvinuta na bázi levandulového oleje a levandulové vody. Kosmetické výrobky z levandulové řady obsahují levandulový olej a levandulovou vodu, spolu s mnoha dalšími aktivními složkami a mají velmi příjemnou lehkou a specifickou květinovou vůni.

Levandulový olej a voda mají dezinfekční účinek, vzhledem k jejich protiplísňovým a antiseptickým vlastnostem jsou vhodné pro použití na akné, psoriázy, lupy, proti vypadávání vlasů a při jiných kožních zánětlivých onemocněních.

Obnovují popraskanou pokožku, neboť podporují regeneraci buněk. Levandulová voda je naprosto čistý přírodní produkt, získaný parní destilací květin „Levandula Vera“ jako vedlejší produkt výroby esenciálního levandulového oleje. V levandulové vodě zůstávají rozpustné látky z léčivých rostlin. Používá se v přírodní kosmetice, aromaterapii nebo samostatně jako tonikum.

Obecně napomáhá levandulová voda udržovat zdravou rovnováhu pokožky, protože má ideální pH 5,6.

  • má protizánětlivé,
  • uklidňující,
  • tonizující
  • relaxační účinky,
  • zmenšuje množství pórů v pleti.

Přírodní levandule voda udržuje svěží vzhled pokožky, zabraňuje jejímu vysoušení a skvěle ji rozzařuje. Levandulová voda má antibakteriální, hydratační a antialergické účinky.

Používá se především k čištění a hydrataci všech typů pletí, zvláště pro mladou pleť se sklonem k akné, k relaxaci ak aromaterapii, ke zklidnění podrážděné pokožky a kůže a to i po bodnutí hmyzem a spálení při nevhodném opalování.

Navíc levandulová voda může být použit: k příjemnému osvěžení vzduchu a oblečení ak ochraně oblečení před moly. Levandule je známá již od starověku jako vzácná a aromatická rostlina. Levandulové bylinky se používají po celém světě v alternativní medicíně pro své relaxační a regenerační účinky.

Levandulový olej je jedním z multifunkčních éterických olejů na světě. Bulharský levandulový olej je znám svou vysokou kvalitou. Bulharští odborníci vypracovali různé účinné receptury péče o pleť a tělo s využitím levandulového oleje a levandulové vody. Bulharský levandulový olej se používá v „LAVENDER“ linii v kombinaci s dalšími přírodními éterickými oleji a vitaminy, které se získávají z mnoha bylinek.

Všechny produkty v této linie jsou:

  • Bez parabenů
  • Bez syntetických barviv
  • Bez G.M.O

LEVANDULE

Název levandule pochází z latinského „lavaře“ a to znamená „praní“, jelikož levandule vytváří na pleti a pokožce pocit čistoty a lehkosti. Účinky této nenápadné rostlinky s fialovými kvítky jsou známy ještě z dob starých Řeků a Římanů, kteří ji používali jako přísadu do svých očistných lázní. Pro své prokazatelně hojivé, antiseptické, uklidňující a analgetické účinky se stále více používá v moderní kosmetice, využívající sílu přírodních produktů. Výtažek z levandule ve speciálních kosmetických výrobcích vyhlazuje akné, redukuje ekzémy, lupy či infekce, v masážních krémech uvolňuje svalové napětí a odstraňuje únavu a revmatické bolesti. Levandulová voda a levandulový olej jako složka kosmetických a farmakologických výrobků mají téměř univerzální použití. Produkty, které je obsahují, jsou pletí a pokožkou výborně tolerovány a při jejich použití nedochází k podráždění pokožky a pleti, to znamená, že nedochází k alergickým reakcím.

Zobrazit filtry