DOBRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Dew of roses

Růže je od pradávna nejoblíbenější a nejpoužívanější rostlinou při rituálech. Řadí se do čeledi růžovitých (Rosaceae). Existuje více než 200 druhů a více než 18 000 kultivarů růží.

 Růže damascénská, původem ze Sýrie, je velmi voňavá a pěstuje se především pro vonné oleje. Jednou z nejznámějších oblastí pěstování damascénských růží je Růžové údolí v Bulharsku. Podnebí je mírné, mírně kontinentální, vyznačuje se teplejšími zimami, chladnějšími léty, vyššími srážkami a vlhkostí vzduchu.

Bulharský růžový olej a růžová voda, které se získávají usilovnou a tvrdou prací pěstitelů, jsou vysoce kvalitní produkty, jež se vyvážejí do Evropy a Asie. Používají se především v kosmetickém a voňavkářském průmyslu. Po staletí se růže sbírají ručně v době mezi pátou a desátou hodinou ranní. Květy se ukládají do uzavřených plastových pytlů a rychle se přepravují do nedalekého lihovaru.

Růžová voda je vedlejším produktem destilace růžového esenciálního oleje, takže si zachovává některé ze silných vlastností růžového oleje. Pravděpodobně používáte nějakou verzi růžové vody jako tonikum, pleťový olej nebo tělové mléko, a to je správně. Seznam výhod:

  • léčba zarudnutí,
  • léčba akné a spálenin
  • hydratace suché, citlivé pleti a stárnoucí pleti.

Růžová voda však není jen kosmetický kosmetický produkt... Víte, že organická růžová voda je pitný produkt?