DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč
Radíme s výběrem produktů

Květové vody a hydroláty - Bioruža

Hydroláty, známé také jako hydrosoly nebo květové vody, jsou vedlejším produktem parní destilace, která se používá k extrakci esenciálních olejů z rostlinného materiálu. Při destilaci se pára používá k extrakci těkavých olejů z rostliny a vzniklá pára se poté ochladí a zkondenzuje zpět na kapalinu. Od vody se oddělí éterický olej, a zbylá voda se nyní označuje jako hydrolát.

Víte, jaký je rozdíl mezi 4 základními hydroláty? V tomto videu se dozvíte více.

Zobrazit více
Na vaše dotazy odpoví Linda

Pracovní dny 7:30 - 16:00
Rychlý kontakt
Zobrazit filtry

Hydroláty obsahují ve vodě rozpustné složky rostliny, včetně malého množství silice, a také další ve vodě rozpustné sloučeniny, jako jsou organické kyseliny a rostlinné kyseliny. Mají jemnější vůni než esenciální oleje a jsou méně koncentrované, takže jsou bezpečnější a šetrnější k pokožce.

Hydroláty se často používají v aromaterapii a přírodní péči o pleť jako méně koncentrovaná a levnější alternativa esenciálních olejů. Lze je používat jako pleťová tonika, tělové spreje a v domácích přípravcích pro péči o pleť. Mezi běžné příklady hydrolátů patří růžová voda, levandulová voda a heřmánková voda.

Nejoblíbenější květinové vody:

  • Růžová voda: čistá a organická růžová voda pomáhá tonizovat, zjemňovat a zklidňovat pokožku, obnovovat její krásu a navracet jí přirozeně svěží a mladistvý vzhled. Dodáváním zdravé dávky hydratace a nezbytných mikroživin podporuje zářivější pleť.
  • Levandulová voda: má léčivé a čisticí účinky, čistí, zklidňuje a tonizuje pleť, vyrovnává a harmonizuje zarudlou pleť, stimuluje trávení a působí antisepticky.
  • Heřmánková voda: organická heřmánková květová voda má velmi příjemnou, svěží a citronovou vůni, která povznáší ducha a mysl. Květová voda dodá energii vaší unavené pleti, která bude vypadat zdravěji a zářivěji. Nemusíte se bát ani o svou problematickou pleť, protože heřmánek má přirozeně protizánětlivé vlastnosti a pomáhá bojovat proti podráždění pokožky. Heřmánkovou vodu můžete používat nejen na pleť, ale i na celé tělo a dokonce i na vlasy!

Existuje několik společností, které nabízejí hydroláty, ale my doporučujeme společnosti, které 100% vědí, odkud bylinky pro výrobu hydrolátu pocházejí, a to jsou:

Alteya Organics je bulharská společnost, která pěstuje vlastní byliny pro výrobu hydrolátů a k výrobě těchto úžasných produktů používá minerální vodu z vesnice Jagoda.

Venoc naše vlastní značka, u které velmi dbáme na to, odkud bylinky pocházejí a že destilace vody probíhá přímo v den sběru, díky tomu si naše hydroláty zachovávají velký podíl éterických olejů a mají nejvyšší kvalitu na našem trhu.

Je důležité si uvědomit, že ačkoli jsou hydroláty obecně bezpečné k použití, přesto mohou u některých jedinců způsobit podráždění pokožky nebo alergické reakce. Před použitím jakéhokoli nového výrobku na pokožce se vždy doporučuje provést náplasťový test.

Věrnostní program
Věrnostní program

Odměňujeme za každou recenzi produktů.

Odborné poradenství
Odborné poradenství

Poskytujeme nejlepší kvalitu služeb a výrobků.

Spolehlivost dodání
Spolehlivost dodání

Vlastní sklady zaručují rychlost a spolehlivost dodání.

Vlastní výroba
Vlastní výroba

Vytváříme a vyrábíme pro vás kvalitní produkty.

Doprava zdarma
Doprava zdarma

při nákupu nad 1500kč.

Garance spokojenosti
Garance spokojenosti

Nepasuje? Vraťte.

Odborné poradenství
Odborné poradenství

Rádi vám s výběrem poradíme.

Odměna za recenzi
Odměna za recenzi

Recenze = až 10Kč zpět.