DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Velký abecední přehled certifikátů

Velký abecední přehled certifikátů

Cruelty-free/ Netestováno na zvířatech

Obě certifikace lze použít v případě, že produkt ani jeho složky nebyly nikdy testovány na živočiších. Jsou to vedoucí organizace, které pracují na vytvoření světa, kde neexistují experimenty na zvířatech. Vzdělávají a inspirují k respektování a ochraně živočichů, odhalují realitu životů zvířat v laboratořích. (příkladem jsou Alteya Organics, Nordics)

Eco Control

Tento německy a certifikační orgán sleduje kvalitu surovin ekologických a zemědělských produktů (včetně sklizně ve volné přírodě), které nejsou potravinami ani krmivem pro zvířata. Kontroluje i kvalitu zpracovaného produktu (například Annemarie Borlind) a standardy pro udržitelnost.

ECOCERT COSMOS

Standard Cosmos se řídí základními principy: respektování biodiverzity, zodpovědné využívání přírodních zdrojů, čisté a ohleduplné zpracování a výroba, určuje také organicky obsah složek, normy pro vodu, přísady minerálního původu, dohlíží na skladování, sledovatelnost výrobních procesů, nakládání s odpady, pravdivost tvrzení při informacích o produktech a etiketách.(napr. DeBa)

FSC certifikovaný papír

Označuje výrobky z zodpovědně obhospodařovaných lesů. Znamená, že dřevo bylo vytěženo zodpovědně vzhledem k životnímu prostředí a ke komunitě. Dodržely se zákony státu a regionu, lesníci byli řádně zaplaceni a nadále budou pokračovat v aktivitě na dlouhodobou udržitelnost lesa. (napr. Ben&Anna)

Gluten-free (bezlepkové)

Logom označujeme výrobky neobsahující lepek (např. Alteya Organics). Tato bílkovina se nachází v pšenici a několika dalších obilovinách. V současnosti naleznete také množství kosmetiky s gluten-free označením. Z kosmetického hlediska umí být lepek dráždivý pro pokožku i oči.

Green brand

Pečeť kvality Green Brand je registrovaná certifikační značka EU (příkladem je značka Annemarie Borlind) pro ekologickou udržitelnost s nezávislým, transparentním a neutrálním testovacím postupem. Kritéria validačních postupů berou v úvahu všechny dimenze společnosti a produkt je mezinárodní chráněn od logistiky až po odpad, energetické a vodní hospodářství, informovanost zaměstnanců a mnohé další.

Non-GMO (bez geneticky modifikovaných látek)

Organizace začala jako iniciativa nezávislých maloobchodníků s přírodními potravinami v USA a Kanadě v souladu s jejich standardy.Cílem je zabránit a monitorovat přítomnosti geneticky modifikovaných látek. (např. Alteya Organics)

NATRUE

Výrobky označené certifikátem NATRUE jsou přírodní, bez umělých náhrad, neobsahují zbytečnou vodu, díky které by si uměle navyšovaly svůj objem a jsou ve shodě s udržitelností. (například Ben&Anna)

ORGANIC SOIL ASSOCIAION

Produkci lze nazvat organickou, pokud je certifikovaná, vyrostla na půdě, na které se tři roky před sklizní neaplikovaly žádné zakázané látky. Mezi zakázané látky patří většina syntetických hnojiv a pesticidů. (například WoodenSpoon)

USDA ORGANIC

Americká národní forma certifikace zemědělských výrobků (minimálně 95% složek z ekologického zemědělství). Jejím úkolem je sledovat kvalitu života zvířat, jejich přístup k volnému výběhu, kvalitu jejich krmiva (bez antibiotik a růstových hormonů). Zakázány jsou vstupy geneticky modifikovaných surovin, hnojiv, pesticidů a ostatních chemických produktů ohrožujících zdraví. Kontroly probíhají několikrát ročně . (Alteya Organics)

Vegan

Tento certifikát získává pouze takový produkt, který nemá žádné živočišné složky a není testován na zvířatech. Symbol písmene V vytvarovaný do tvaru lístku je mezinárodně uznáván. Označují se jím kromě kosmetiky také oblečení, jídlo, nápoje, výrobky do domácnosti a mnoho dalšího.

(příklad z našich stránek: Alteya Organics,  Annemarie Borlind, Nordics)