DOBRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Účinky omega kyselin na krásu pleti a vlasů

Účinky omega kyselin na krásu pleti a vlasů

Jak omega kyseliny ovlivňují naši pleť a vlasy?

Je prokázáno, že zvýšený příjem omega kyselin ve stravě má přímý vliv na množství omega kyselin v naší pokožce. Studie potvrzují, že pokožka dostatečně zásobená omega kyselinami má jemnější strukturu, je pružnější a má menší sklon k zánětům. Kromě toho pomáhají omega kyseliny chránit naši pleť před negativními účinky slunečního záření.

Pokud si budete pravidelně dopřávat dostatek omega kyselin ve své stravě, dočkáte se také zvýšeného růstu vlasů, které budu bohaté, krásně pružné a lesklé.

 

Jakou mají roli v naší pokožce?

Omega kyseliny jsou přirozenou součástí buněčných membrán našich kožních buněk a vlasových folikulů. Jsou velmi důležité pro jejich pružnost a správné fungování. Kožní buňky mají díky nim lepší zásobení kyslíkem a živinami. Současně zvyšují efektivní odvod odpadních látek z kožních buněk, čímž podporují jejich vitalitu a celkové zdraví.

 

Jaké jsou nejvýznamnější efekty omega kyselin na pleť?

  • Zvyšují hydrataci pokožky
  • Zvyšují pružnost pleti a působí preventivně proti vzniku vrásek
  • Projasňují vzhled pokožky
  • Snižují výskyt „nedokonalostí“ (pupínků, červených flíčků)
  • Posilují kožní bariéru a kvalitu lipidové vrstvy pleti

 

A co umí omega kyseliny s vlasy?

  • Zvyšují hydrataci, pružnost a lesk vlasů
  • Snižují lámavost vlasů a třepivost konečků
  • Podporují růst vlasů. Už po pár týdnech budete pozorovat velké množství nových jemných vlásků po celé hlavě.

 

Pro koho jsou nejvíce prospěšné

Díky schopnosti snižovat zánět a normalizovat fungování kožních buněk jsou významným pomocníkem pro osoby s kožními problémy – velmi suchou pletí, psoriázou, atopickou dermatitidou, ekzémy, a v neposlední řadě pro osoby trpící zvýšeným výskytem akné. Někteří dermatologové doporučují užívání omega kyselin také při keratóze pokožky (tzv. kuřecí kůže).

Dopřávat by si je měli také lidé, které trápí zvýšené vypadávání vlasů nebo jejich špatná kvalita a lámavost.

 

Má smysl dopřávat omega kyseliny i běžné pleti a vlasům?

Pleť vyživovaná dostatečným množstvím omega kyselin má projasněný vzhled, jemnou strukturu a zvýšenou pružnost. Navíc podléhá méně vlivům stárnutí a uchovává si dlouho mladistvý vzhled. Pokud navíc podpoří bohatost a krásu vlasů, je to bez debat. Kdo z nás by po tom netoužil.

 

Jak omega kyseliny pravidelně doplňovat do naší stravy

Běžná strava člověka žijícího ve střední Evropě je na omega kyseliny velmi chudá. Ani občasná konzumace ryb nás v tomto nezachrání. Z rostlinných zdroj jsou na omega kyseliny bohatá semínka mnoha rostlin.

Právě na tomto základě byl vyvinut doplněk stravy Purly Omega, SKIN & HAIR, který se skládá z velmi kvalitních omega olejů lisovaných ze lnu setého, pupalky dvouleté, černého rybízu a granátového jablka. Celý komplex je navíc doplněn o důležité vitamíny A, D, betakaroten a koenzym Q10.

Užívání je velmi jednoduché, denně se užívá 5 ml oleje, který je možné za studena přidávat i do krémových polévek, salátů nebo smoothie. Olej má příjemnou citronovou příchuť, takže je dobře stravitelný i při přímé konzumaci. Jedna lahvička má v sobě 50 dávek, takže vystačí na necelé dva měsíce.