DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Zubní péče Nordics a seznam zakázaných složek

Zubní péče Nordics a seznam zakázaných složek

Víme, že pokud čtete tento článek, s nejvyšší pravdepodobností nejste průměrný nakupující v drogerii. Jen těžko se vystupuje z nákupního stereotypního chování. Trhy po celém světe jsou zaplaveny zbožím, který se snaží poskytovat nejnižší možné ceny a lepší marže, které často přicházejí se sníženou kvalitou.

Co si představit pod „čistou etiketou“?

To znamená, že na obalu Nordics nenajdete parabeny, SLS, PEG, syntetická aromata a barviva, konzervační látky, cukr a sóju. Důvod, proč tyto látky neobsahuje je prostý: mají kontroverzní účinky na lidské tělo. Přestože se jim daří vytvářet levnou, zpěněnou zubní pastu se silnou příchutí a dlouhou záruční lhůtou, Nordics se nevydalo touto cestou. Věří, že jejich hodnoty, pohoda, bezpečnost a udržitelnost jsou přednejší.

Parabeny

Tyto typy konzervačních látek se používají již desetiletí po celém světě. Před asi 15 lety panovalo přesvědčení, že mohou způsobit rakovinu prsou. Nasledovala kontroverzní diskuse, až nakonec byli označené za „obecně bezpečné“. Tehdy i nyní jsou parabeny rozšířené v kosmetickém priůmyslu a hromadí se i ve vaší koupelně. Dnešní výzkumy ukazují, že parabeny mají přímou souvislost s podrážděními, alergiemi a dermatitídami u dětí. Dále existují údaje, že konzervační látky skrývají různé zdravotní rizika. Vědci (Schnuch a kol., 2011) poznamenali, že jsou stále důležitými kontaktními alergeny a zavádění nových v kosmetice a domácnosti by mělo probíhat preventívně opatrně.

Proto jsou výrobky Nordics konzervovány přírodními konzervačními látkami, které jsou neškodné pro naše tělo i přírodu.

SLS alebo Sodium Lauryl Sulfate

Tato přísada se používá jako povrchově aktivní látka na vytvoření velké nadýchané peny v kosmětických výrobcích. Jak všichni víme, pěna smýva nečistoty a předpokládá se, že SLS má mírně antibakteriální účinek. Na druhou stranu, testy in vitro dokazují, že zpomaluje hojení dásní. SLS je taky dráždidlo, které by mohlo být pro citlivější lidi nepříjemné. Přesto průzkumy dokazují, že velká část užívatelů nemá v oblibě zubní pastu bez husté pěny. Proto portfolio Nordics nabízí zubní pasty obsahující SLS, ale i zubní pasty používající biologické pěnotvorné činidlo (Sodium Meethyl Cocoyl Taurate, Sodium Lauryol Sarcosinate).

Propylenglykol

Je to syntetická látka, která se používá v různých odvětvích včetně kosmetického. Při péči o ústní dutinu je jejím úkolem zjemnění a vyhlazení zubní pasty (díky němu je pěkně lesklá). Je dokázaná jeho poměrně nízká toxicita a „vztah“ k alergiím a dermatitidě. A přestože je všeobecně uznávan jako bezpečný, není to něco, co by Nordics chtělo mít na štítcích svých výrobků nebo v jejich složeních.

Syntetické příchutě a barviva

Mají za úkol vytvořit přírodní chutě a vůně, protože jejich extrakce z přírodních olejů je namáhavá a časově i finančně nákladná. Nižší cena hraje při rozhodování výrobců hlavní roli. Použití čistě přírodní vůně je považováno za exkluzivní. Existují vědecké důkazy, že přítomnost syntetických potravinářských barviv souvisí s poruchou pozornosti/hyperkaktivity ADHD. Jejich toxický účinek je dále viditelný v odchylkách mnoha zdravotních ukazatelů, jako jsou množství krevních buněk, hladina hemoglobinu, bilirubinu a celkově bílkovín. Přítažlivé chutě a křupavá svěžest Nordics pocházejí ze 100% přírodních zdrojů.

Cukr

Výrazy „cukr“ a „zdraví ústní dutiny“ se nacházejí na pomyslných opačných koncech osy zdraví ústní dutiny. Nordics však používá perfektní sladidlo, které nejenže potěší chuťové pohárky, ale i chráni zubní sklovinu před rozpadem. Přírodní složka xylitol je skutečným darem od matky přírody (z pomerančů, malin, kukuřičních klasů a břízy).

Trh oral care je nopravdu obrovský. Nordics vytváři dobré životní podmínky. Výsledkem je zdravější úsměv pro zdravější planetu.