DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Ricinový olej

Ricinový olej

Výroba ricinového oleje

Lisuje se za studena, je bezbarvý se slabou nebo žádnou chutí a vůní. Získává se ze semen rostliny skočce obecného. Rostlina má okrasný charakter, je nenáročná na pěstování, u nás v Evropě se pěstuje jako jednoletá rostlina kvůli složitému přezimování a měří cca 2 metry, ale ve své rodné zemi, Africe, je to celoroční rostlina, která dorůstá do majestátních výšek.

Ricin je bohatý zejména na omega9-nenasycené mastné kyseliny, vitamin E a bílkoviny. Jeho konzistence je velmi hustá, proto se používá zejména k ošetření extrémně suché pleti. Tento přírodní zázrak mě nekonečné pozitivní léčebné a zkrášlující účinky, dokonce mě široké možnosti využití v kosmetickém průmyslu.

Jak používat ricinový olej

  • Vlasy - pravidelné zábaly tímto olejem posílí vaše vlasy od kořínků až po konečky. Nanesete olej na kořínky vlasů a zabalíte do ručníku po dobu 1 hodiny. Díky své olejnaté textuře vlasy vyživuje a dopřeje jim hydrataci. Po několika použitích jsou naše vlasy hustší, silnější, pevnější a méně se lámou. Pro ještě lepší efekt, olej vmasírujte do kořínků vlasů při každém mytí. Olej se postará o hezčí zevnějšek vašich vlasů ale hlavně o jejich zdraví. Tím zabrání i vypadávání vlasů, odstraňuje tvorbu lupů a navíc léčí suchou pokožku hlavy.
  • Obočí a řasy - Naneste olej na vatovou tyčinku a opatrně si přetírejte kořínky řas, tak aby se olej nedostal do kontaktu s okem. Řasy jsou již po pár dnech viditelně hustší. Stejně můžete namočenou vatovou tyčinkou potírat i místa kde nám obočí vypadalo. Po pár dnech začne obočí dorůstat.

  • Ruce a nohy - Suché až popraskané chodidla nebo suché okolí nehtů? Infekce nehtů rukou i nohou? Pomůže Vám ricinový olej. Každý den natírejte postižená místa olejem minimálně 2x denně. Vhodné jsou i zábaly. Okolí nehtů natřeme tímto olejem, natáhneme si kosmetické rukavice a necháme působit 1 hodinu. Na noc si natřeme ricinovým olejem naše chodidla, natáhneme ponožky a necháme působit celou noc.
  • Bradavice - Trápí Vás nehezké, navíc bolestivé bradavice? Vyzkoušejte pár kapek ricinového oleje každý den až do jejich úplného zmizení. Olej nakapeme na vatovou tyčinku nebo tampónek a přikládáme na postižené místo 2 - 3x denně. Pro lepší efekt můžeme tampón v oleji namočit, přiložit na bradavici, přelepit a nechat působit po celou noc. Ricinový olej je velmi šetrný. Odstraní bradavici ale nepoškodí okolí pokožky.
  • Pleť a pokožka - Ricinový olej je velmi hustý a má vynikající antibakteriální účinky. Působí jako skvělý hydratační krém na velmi suchou pleť a bojuje proti tvorbě akné. Večer, po vyčištění pleti, naneste pár kapek oleje na svou pleť. Olej se velmi rychle vstřebává, takže se nemusíte bát mastných povlečení. Také působí jako prevence proti tvorbě vrásek. Čím dříve s používáním tohoto oleje začnete, tím je menší pravděpodobnost velmi hlubokých vrásek v budoucnosti. 

    Spálená pokožka od slunce nebo červené pupínky vyskytující se na ní? I proti tomuto pozitivně působí právě ricinový olej. Stačí jím potírat postižená místa a už o pár dní uvidíte rozdíl. Červené pupínky jsou viditelně redukovány a spálená pokožka je znovu hydratovaná a působí zdravě

Náš tip:

Nejlepší účinky dosáhnete používáním 100% organického ricinového oleje vypěstovaného pod dohledem certifikačního institutu bez použití jakýchkoliv pesticidů, GMO. Vyzkoušejte ricinový olej Alteya Organics, najdete ho ZDE

Upozornění

Ačkoliv má ricinový olej mnoho pozitivních účinků, nemusí vyhovět každému uživateli podle jeho představ. Před jeho aplikací si udělejte malý test. Nakapejte si pár kapek oleje na vnitřní stranu předloktí. Zde je naše pokožka extra tenká a citlivá. Pokud se do pár minut neobjeví žádná nežádoucí reakce, můžeme pokračovat v aplikací na tvář, tělo, pokožku hlavy, atd.

Pozor na konzumaci ricinového oleje! Ma silné projímavé účinky, které v minimální konzumaci mohou pomoci například při zácpě, ale naopak při nepřiměřené dávce mohou způsobit nevolnost, dokonce srdeční slabost.