Doprava ZDARMA nad 1100Kč

Než se do toho pustíme nezapmeňte, že prvním krokem v používání pleťových masek při péči o pokožku je čištění pleti. Použijte svůj oblíbený čistíci produkt, který vám pomůže připravit pokožku na maximální vstřebávání výživných a účinných látek z masky.

Jaký je základní rozdíl mezi plátěnou maskou (sheet) a klasickou maskou na obličej?

Myšlenkou plátěné masky (sheet) je, že materiál „plachty“ pomáhá zachycovat aktívní složky na pokožce, čímž zajišťuje, že tvářbude mít všechny výhody uvedených ingrediencí a umožní produktu proniknout hlouběji. Můžete je používat i dennodenne. Plátěná hydratační maska „Watermelon“ Holika Holika rozmazlí pleť hloubkovou hydratací, intenzívní výživou a zanechá ji hladkou a odpočatou. Detox podpoří i pružnost pleti.

Klasické pleťové masky obvykle obsahují určitý druh íjlu, aby se pokožka dobře vysušila, a tak pôsobí jako jemné ošetření pílingem.  Hloubkové čištení nebo pílingové ošetření odstráni příliš mnoho přírodních olejů vaši pleti a při příliš častém používání spůsobí deficit nebo nerovnováhu pokožky. Masku si představte jako silnou, koncentrovanou vrstvu aktivních složek (s jejich mnohem vyššími koncentracemi). Je to užitečný nástroj na čištení na hlubší úrovni. Použivat by se měli 1x nebo maximálně 2x týdně.

Jako dlouho nechat působit masku?

Postupujte podle pokynů. Nechcite plátěnou masku (sheet) ​​nechat schnout, protože by to mohlo odvádět vlhkost spět z pokožky. Po použití masky si nemyjte obličej, ale vmasírujte přebytečný produkt do pokožky, abyste nepřišli o výhody obsažených látek.

Totéž platí i při klasické hliněné masce na obličej. Nenechte masku příliš suchou. Lze předpokládat, že maska dokončila své kouzlo, ale ve skutečnosti to znamená, že i pokožka je vysušená pod skořápkou masky.


Něco o péči PO pleťové masce.

Hliněné nebo bahení masky je třeba smýt, netřeba však dočišťovat. Pokračujte krémem dle vašeho typu pleti. Takto hydratujete a maximalizujete všechny účinky masky. Při plátěné (sheet) masce není třeba dodat hydrataci, pretože vám ji dostatečně poskytne přebytečný produkt na „plachtě“.


Jakou masku zvolit, pokud mám mastnou pleť?

Pak je vaším přítelem jakákoliv čistíci (hliněná) maska, která obsahuje kaolínový jíl, kyselinu salicylovú nebo olej z čajovníkového oleja. Všechni tři jsou dobře známí svou schopností dodávat prospěšné a pročišťující vlastnosti při vzniku akné a odvádění nadbytečného oleje.

Jílová maska s čajovníkem pro mastnou a problematickou pleť Kvítok obsahuje konopný olej, olej z lískových oříšků, marocký jíl, kopřivový prášek, bavlníkový olej, vitamín E a esenciální oleje (čajovník, máta, citrón). Pomáha vyčistit ucpané póry a odvést nečistoty. Marocký jíl má výborné exfoliační účinky a zároveň nedráždi mazové žlázy.
Jaké složky mají nejlepší účinky proti stárnutí?


Porozhlédněte se po maskách obsahujících regenerační komplexy a přírodní antioxidanty,j ako jsou vitamín C a E, retinol a niacinamid - nejlepší bojovníci přírody proti volným radikálum a předčasným známkám stárnutí.


Co vyhledávat pokud chci zářivou pleť?

Vitamín C, ženšen a Niacinamid můžou pomoci zosvětlit a oživit vašt pleť blokovaním nadprodukce melaninu, redukcí tmavých skvrn a zlepšením jasu. Dalším hrdinou pro matně vypadající pokožku je jemně působící exfoliační gigant, kterým je AHA. Lehkým lěštěním pokožky a odstraněním nahromaděných kožních buněk pomáhají AHA obnovit váš krásny žár.

Přírodní pleťová maska "Ženšen a Acai" Natura Estonica 75 ml obsahuje organický ženšenový výťažek. Hydratuje a tonizuje pokožku, pomáha v boji proti stárnutí a poskytuje jí liftingový efekt.

Je čas naplánovat si domáci spa seansi! Ať se líbí. ;)