Doprava zdarma nad 1100Kč

Od nenápadného koutku, při kterém vás bolí jakýkoliv pohyb rtů, až k jejich úplnému popraskání není daleko. Mít popraskané rty, stejně jako jakýkoli jiný problém s pokožkou, nevypadá hezky, hlavně je to bolestivé a nepříjemné.


Chlad a sucho rty vysušuje, tomu se v zimě nevyhneme. Můžeme však učinit několik opatření, aby nás popraskané rty obloukem obešli:

  1. Často větrejte, dejte si záležet zejména ve vytápěných místnostech, případně použijte zvlhčovač vzduchu, vyhýbejte se klimatizovaným místnostem.

  2. Upravte si stravu. Vitaminy skupiny B, riboflavin a niacin dodávají naší pokožce velkou dávku výživy. Najdete je v mléčných výrobcích, vejcích, mase i rybách. Stejně nezapomínejte ani na pitný režim a pijte i když žízeň vysloveně nepociťujete.

  3. Každého láká rty si olízat. Stačí něco chutné sníst, případně mít na rtech sladký balzám ... ale zkuste tomuto pokušení odolat. Úleva se dostaví, ale bude jen chvilková. Pro trávicí enzymy ve slinách se rty paradoxně rychleji vysuší.

Jak na popraskané rty

Natírat, natírat, natírat. Jakmile na rtech pocítíte nepříjemnou trhlinku, vyberte z kabelky balzám a rty si promažte. Doporučujeme balzám na rty Vánoce od značky Wooden Spoon. Tento bio produkt poskytne vašim rtům první pomoc. Obsahuje významné množství včelího vosku, který vytváří tenký ochranný film a rty ochrání před chladem i větrem. Vitamín E popraskané rty hojí a organické másla jejich zregenerují. 

Pokud je pro vás rtěnka samozřejmostí, na popraskaných rtech nebude vypadat dobře. Zkuste nejdříve nanést balzám na rty s růžovým olejem Alteya, který rtům dodá přirozený lesk a odstraňuje suchost. Balzám rty vyživí, dodá jim jemnost, krásu a mladistvý vzhled. Zároveň díky vitamínům a mastným kyselinám eliminuje bolest, kterou poškozené rty způsobují.

Pokud vašim rtům chcete dopřát skvělou péči, sáhnout můžete po novince od značky We love the planet. Velvet daily sensitive poskytne vašim rtům intenzivní péči a ochranu. Velvet shine je veganský produkt, kde ovocný vosk nahradil ten včelí a rtům poskytuje vlhkost. Oba balzámy jsou ekologicky zabalené v papírové tubě.


Kompletní ponuka našich balzámů na rty je zde.