DOBRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Podzim a nemoci - jak posílit vaší imunitu?

Podzim a nemoci - jak posílit vaší imunitu?

Zkuste prevenci

Než budete hasit bolest v krku, kapkami minimalizovat rýmu a pít hektolitry čaje s medem, aby se tělo léčilo, je dobré myslet na prevenci. Ta totiž v mnoha ohledech umí tělu dodat potřebné vitamíny, minerály a další látky, které podporují váš imunitní systém. Ten si totiž můžete představit jako takový velký štít. Chrání vaše tělo před každodenním útokem bakterií, virů a dalších látek, které se snaží k vám dostat. A štít v podobě imunitního systému je tak silný, jak silný si jej vytvoříte. Proto nehaste požár, ale raději se zaměřujte na to, jak předejít tomu, aby začalo hořet. Co dělat před nadcházejícím podzimem a posílit tak imunitní systém?

Zaměřte se na stravu

Zdravá a především pestrá strava je základ všeho. Nejen, že díky ní a pohybu si udržujete správnou hmotnost, ale také má přímý vliv na vaše zdraví a také na imunitu. Když budete konzumovat nadměrné množství sladkostí a nezdravých, tučných jídel, zatěžujete tak nejen svůj žaludek, ale tělo si z jídla nevezme to, co všechno potřebuje. Nahraďte jednoduché cukry a tučné pokrmy zdravější variantou - ovocem, zeleninou, méně tučným masem, dopřejte si vyváženou porci sacharidů. Jako nápoje zvolte stoprocentní džusy, minerální vody, lahodné čaje nebo obyčejnou neperlivou vodu.

Pohyb na čerstvém vzduchu

Pohyb má pro lidské tělo zázračné účinky a je jedno, jaký pohyb provozujete. Jděte plavat, vyzkoušejte cvičení v posilovně, choďte na dlouhé procházky. Nezapomeňte se vhodně obléct a užít si radost z pohybu. Během fyzické aktivity se do těla dostávají hormony štěstí. K tomu má pohyb blahodárný účinek na lidské zdraví - od trávení, přes protažení svalů, posílení imunity až například po cílené snižování hmotnosti. Vyzkoušejte různé druhy pohybu a zůstaňte u takového, který vám bude dělat radost.

Probiotika

Probiotika pro tělo jsou vhodné a důležité. Ať už si dáte kefír, jogurtový nápoj nebo jiná probiotika, jsou pro tělo prospěšné, protože ovlivňují stav střevní mikroflóry v tlustém střevě. Jde o jeden z nejdůležitějších imunitních orgánů v lidském těle. Laktobacily a další prebiotika jsou živé mikroorganismy, které udržují střevní mikroflóru. Jsou důležité pro imunitu a trávicí systém. Sáhnout můžete například také po probioticích, které posilují trávicí systém a také imunitu.

Doplňte vitamíny a minerály

Vitamíny a minerály je dobré získávat především z jídla. Zaměřit se na ovoce, zeleninu, ryby, maso a podobně. Ne vždycky však do těla dostaneme vše v požadovaném množství a tak přichází na řadu doplňky stravy, které dodávají všechno potřebné, co si vaše tělo žádá. Doplňte do těla vápník, hořčík, zinek, kyselinu jablečnou nebo vitamín C, to vše v jedné lahvičce ViridianBylinný extrakt je základem zdravého fungování každého živého organismu. Podpoří imunitu, posíli ji a dostává se do těla například vitamín C. Posílit imunitu můžete také za pomoci Zinek PREMIUM, což je produkt obsahující citrusové bioflavonoidy a extrakt ze šipek. Také v něm najdete zinek, vitamín D3 a vše podporuje a posiluje imunitní systém.

Posílení imunity pro děti

A co děti? Jejich imunita není tak silná a pokud chodí do školky či školy, jsou pravděpodobně stále nachlazené a nemocné. Vitamíny dětem budou nejen chutnat, ale také posílí dětskou imunitu a dodávají jim potřebné vitamíny. Navíc jsou pro děti připravovány v originálním balení a sladké, takže jejich konzumace nebude pro děti nutnost, ale radost. Vyzkoušejte pro děti například Rakytníček s hruškou nebo Rakytníček s rakytníkem

Imunita dospělých i dětí chrání před nemocemi, proto je nutné a důležité ji posilovat průběžně. Když už se nějaká ta podzimní nemoc objeví, vybavte se čajem, léky a hlavně hodně odpočívejte. Lidské tělo potřebuje čas od času vypnout a odpočívat, aby se s nemocí vyrovnalo.