DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Plenková dermatitída část II.

Plenková dermatitída část II.

Léčba plenkové dermatitidy

Plenková dermatitida umí opravdu maminky potrápit. Léčba vyžaduje čas a trpělivost, proto nečekejte viditelné zázraky do dvou hodin. Zmíněná "horší" forma dermatitidy častokrát vyžaduje několik týdnů léčení, dokud se pokožka nedostane do původního stavu. Ověřený recept na léčbu opruzenin jsou bylinky jako například Řepík lékařský. Ten má silné antibakteriální a hojivé účinky. Dále jsou vhodné bylinky jako Heřmánek pravý nebo Měsíček lékařský. Léčíme formou koupele nebo obkladů. Postižená místa nenatíráme krémy, nepoužíváme na určitý čas aviváže, agresivní prací prostředky, pěny do koupele a podobné výrobky, které nepomáhají léčení ale stav pokožky zhoršují.

Jak se vyhnout plenkové dermatitidě?

Jak předejít nepříjemným opruzeninám? Shrňme si pár rad, kterými by se měly řídit všechny maminky:

  • Časté přebalování, vhodné pleny, vyhovující velikost pleny vzhledem k věku miminka.

Jednorázové pleny vyhovují díky vysoké absorpční schopnosti dětské pokožce více než ty látkové. Pokud jste se přesto rozhodli pro látkové plenky, dbejte na jemný prací prostředek pro miminka a vždy se raději ujistěte, že na plence nezůstaly zbytky pracího prášku.

  •  Při koupání si dejte záležet, aby kosmetika byla vhodná pro citlivou dětskou pokožku. (Neobsahuje barviva, chemikálie, umělé konzervační látky, parabeny, parfémy ....)

Na kažodenní koupání miminka doporučujeme použít Dětský sprchový gel Alteya Organics, který obsahuje léčivý heřmánek, měsíček a růžový esenciální olej.

  • Ošetřování zadečku při KAŽDÉM přebalování.

 Ošetřete zadeček Vašeho miminka Ochranným krémem proti opruzeninám od WoodenSpoon, je antibakteriální, protizánětlivý a zároveň zklidňuje dětskou citlivou pokožku. Kompletní péči o Vaše děťátko naleznete ZDE