Doprava ZDARMA nad 1100Kč

Neustále se investují značné zdroje do vývoje ekologických alternatív, které by spolehlivě ekologicky degradovali na konci ich života. Odhodláni najít řešení se vypláci při kyselině polymléčne (PLA). Je vyráběná z obnovitelných zdrojů jako jsou kukuřiční škob nebo cukrová třtina. Tenhle přírodní polymer byl navržen jako náhrada na běžne využívané plasty vyráběné na bázi ropy. V obalovem průmyslu jsou PLA plasty využívané na plastové fólie, obaly na léky a na nádoby na potraviny. S rostoucim průmyslem PLA se nám vytváří mnoho dalších možnosti využití materiálu.

PLA v bodech:

  • její produkce spotřebuje méně energie a vytváří méně sklenníkových plynů jako produkcie plastů vyráběných na bázi ropy

  • v kontrolovanem prostředí jsou úplně rozložitelné a kompostovatelné

  • nevýhodou je, že kompostování musí probíhat v na to určených zařízeních, kde sa urýchluje rozklad (proces může být zdlouhavý)

  • kratší životnost PLA (6 měsíců od výroby)

  • netoxický, zdravotně nezávadný

Podobným investovaním do víc „eco-friendly“ obalových řešení nám společností ukazují odhodlání a pozitívni kroky směrem k udržatelnější budoucnosti.

Proč Vám o tom píšeme?

Důvodem je radostná novinka! Jedna z našich předních značek se rozhodla posunout bio účinky svých produktů na vyšší úroveň. Značka WoodenSpoon přichází na trh s větším 150ml balením oblíbených opalovacích přípravků a to není všechno, tyto opaľováky budou baleny v PLA obalech!

Tento krok podporujeme a jsme hrdí, že můžeme tuto značku nabídnout i Vám!