DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

PLA obaly- udržitelné řešení budoucnosti

PLA obaly- udržitelné řešení budoucnosti

Neustále se investují značné zdroje do vývoje ekologických alternativ, které by spolehlivě ekologicky degradovali na konci jejich života. Odhodlání najít řešení se vyplácí při kyselině polymléčne (PLA). Je vyráběná z obnovitelných zdrojů jako jsou kukuřičný škob nebo cukrová třtina. Tenhle přírodní polymer byl navržen jako náhrada na běžně využívané plasty vyráběné na bázi ropy. V obalovém průmyslu jsou PLA plasty využívané na plastové fólie, obaly na léky a na nádoby pro potraviny. S rostoucím průmyslem PLA se nám vytváří mnoho dalších možností  využití materiálu.

PLA v bodech:

  • její produkce spotřebuje méně energie a vytváří méně skleníkových plynů než produkce plastů vyráběných na bázi ropy

  • v kontrolovaném prostředí jsou úplně rozložitelné a kompostovatelné

  • nevýhodou je, že kompostování musí probíhat v určených zařízeních, kde se urychluje rozklad (proces může být zdlouhavý)

  • kratší životnost PLA (6 měsíců od výroby)

  • netoxický, zdravotně nezávadný

Podobným investovaním do více „eco-friendly“ obalových řešení nám společností ukazují odhodlání a pozitivní kroky směrem k udržitelnější budoucnosti.

Proč Vám o tom píšeme?

Důvodem je radostná novinka! Jedna z našich předních značek se rozhodla posunout bio účinky svých produktů na vyšší úroveň. Značka WoodenSpoon přichází na trh s větším 150ml balením oblíbených opalovacích přípravků a to není všechno, tyto opalováky budou baleny v PLA obalech!

Tento krok podporujeme a jsme hrdí, že můžeme tuto značku nabídnout i Vám!