Doprava ZDARMA nad 1100Kč

Zde je několik dobře míněných rad, které je třeba mít na paměti:

Najděte správné produkty

Při péči o dítě je důležité vyhýbat se výrobkům, které obsahují chemikálie, jako jsou sírany a parabeny. Nejlepší je najít značku, která se zaměřuje na citlivou pokožku. Čtení složení výrobků vám pomůže vybrat si řadu produktů, který bude pro vaše dítě nejvhodnější.

Mytí

Je důležité porozumět správné teplotě vody, kterou používáme. I když mnoho lidí věří, že na póry je nejlepší horká voda, ve skutečnosti je lepší použít vlažnou vodu. Horká voda často narušuje přírodní olejovou bariéru pokožky. Jemnou dětskou pokožku není nutné zatěžovat agresivními chemikáliemi. Z naší nabídky tak můžete například vybrat šetrné levandulové mýdlo Wooden Spoon.

Prevence suché pokožky

Suchá pokožka je běžným problémom každé pokožky. Dětský krém Olinka Nobilis Tilia 50 ml je vynikající výrobek, který nezpůsobuje podráždění, ale zabraňuje suché pokožce.

Mnoho rodičů si neuvědomuje, že není nutné koupat malé děti každý den. Sprchování nebo koupání třikrát týdně stačí na to, aby bylo vaše dítě čisté, bez poškození pokožky. Takisto je nejlépe vyhnout se horké vodě. Naučte své dítě jemně třít pokožku měkkým hadříkem nebo houbou, místo toho, aby ji příliš drhla.

Pít vodu

Mnoho dětí nemá rád pití vody. Je to však podstatná součást jejich stravy. Jako rodiče musíte zajistit, aby vaše děti pili dostatek vody, aby zůstali hydratované, zejména v teplých letních měsících. Obvykle je to období, kdy děti běhají divoce a potí se. Kromě vážných zdravotních stavů může dehydratace pokožku velmi vysušit. Dva jednoduché způsoby, jak přinutit děti pít více vody, jsou omezit jejich výběr a přidat ovoce pro ještě větší chuť!

Dávejte pozor na roční období

V zimě se děti rádi hrají venku na sněhu. Je však důležité chránit jejich pokožku před větrem a chladem. Vždy jim zakrývejte ruce a tvář. I když se zdá, že je zataženo, opalovací krém je také nezbytný. Sluneční paprsky se odrážejí od sněhové pokrývky a stále mohou způsobit spálení. Ochrana před UVA a UVB paprsky v létě i v zimě pomáhá v budoucnu redukovat známky stárnutí pokožky a předchází vzniku rakoviny kůže.

Protože teplo domova v zimních měsících běží na plný úvazek, vzduch může být extrémně suchý. Je rozumné provozovat zvlhčovač v interiéru, aby se udržela vlhkost. To také ochrání pokožku.

V jarních a letních měsících jsou věci o něco komplikovanější. Toto jsou období, kdy je slunce nejsilnější. Je důležité, abyste na své děti vždy používali opalovací krém. Při výběru produktu je důležité hledat SPF 30 a více. Také by měl chránit před paprsky UVA a UVB. Pokud bude vaše dítě plavat, doporučuje se výrobek odolný vůči vodě. Pro maximální ochranu před sluncem je nejlepší nanést opalovací krém přibližně 30 minut před tím, než se vaše dítě vybere ven. Nezapomeňte pokrýt všechny oblasti jeho těla včetně rukou, krku, uší a ramen. Dermatologové doporučují dva gramy na centimetr čtvereční kůže na přikrytí těla a opakovat aplikaci každé dvě hodiny. Ochrana před popáleninami pomůže vyhnout se známkám stárnutí v budoucnosti a ochrání před vznikem rakoviny kůže.