DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Ověřené postupy při recyklaci kosmetiky

Ověřené postupy při recyklaci kosmetiky

Nejlepší věc, jakou můžeme udělat: nakupovat s rozumem výrobky v udržitelném balení a následně recyklovat. Čtěte dál fakta a tipy, které vám pomohou zorientovat se v nepřehledném a někdy komplikovaném světě recyklace krásy!

1. Smíšené materiály nejsou recyklovatelné

Průměrná paletka nebo obal se vytvoří vrstvením a spojováním více materiálů (plast, papír a kov). I když jsou některé z těchto jednotlivých materiálů samy o sobě recyklovatelné, při jejich kombinování je nemožné jejich recyklovat. Různé společnosti shromažďují každou surovinu (kov, plast, papír atd.) Nelze separovat vrstvené materiály bez vysoce specializovaného strojního zařízení, které většina zařízení nemá. Tyto položky tedy jdou přímo na skládku..

Vaše nejudržitelnější možnost: vyhýbejte se kombinovaným obalům.

2. Oddělte různé materiály

I když jsou všechny jednotlivé součásti položky recyklovatelné, pokud nejsou rozebrány před tím, než se dostanou do recyklačního zařízení, končí na skládce. Komponenty je nutné rozdělit až na jejich recyklovatelné části.

3. Vyčistite, dôkladne umyte a osušte obaly od kozmetiky.

Zařazené do komunálního odpadu, musí být obaly z 95% nekontaminované.

4. Magnety nejsou nikdy recyklovatelné

Magnety jsou prokletím udržitelnosti krásy. Určitě je vhodné ponechat vaše kompakty a palety zavřené, ale jsou neuvěřitelně nebezpečné pro životní prostředí a místní komunity. Navíc nejsou nikdy recyklovatelné. Magnety jsou vyrobeny z prvků "vzácných zemin" a jsou zpracovány s působivými karcinogenními toxiny. Tyto škodlivé chemikálie se často hromadí na místních vodních cestách, čímž ohrožují lidi, divokou zvěř a znečišťují životní prostředí.

5. Pumpičky jsou jen obtížně recyklovatelné

Většina kosmetických pump je vyrobena z několika druhů plastů, které je téměř nemožné oddělit bez specializovaného průmyslového vybavení. Další z těch úžasně pohodlných, ale zároveň hluboce marnotratných kosmetických předmětů.

6. Zrcadla nejsou nikdy recyklovatelné

Zrcadla se vyrábějí nanesením nerecyklovatelného reflexního nátěru na sklo. Díky tomuto povlaku je téměř nemožné recyklovat sklo. A řekněme si pravdu, své výrobky budeme pravděpodobně i tak používat před zrcadlem! Bez drobných zrcátek bychom mohli žít udržitelněji.

7. Aplikátory jsou jen obtížně recyklovatelné

Většina aplikátorů, jako je lesk na rty nebo řasenka, je vyrobena z nerecyklovatelných smíšených materiálů. Pokud chcete mít méně odpadu, vyberte si produkty bez aplikátorů nebo ty, které mají recyklovatelné aplikátory!

8. Ne všechny plasty jsou recyklovatelné.

Všechny plasty jsou označeny číslem od 1 do 7, obvykle na spodní části nádoby. Tato čísla hovoří o recyklovatelnosti položky. Hledejte čísla a pokuste se zvolit snadno recyklovatelné možnosti, když se nemůžete vyhnout úplnému nákupu plastů:

Vždy recyklovatelné

PETE č. 1 (polyetylentereftalát)

HDPE č. 2 (polyetylén s vysokou hustotou)

Nerecyklovatelné

č. 3 PVC (polyvinylchlorid) 

č. 4 LDPE (polyetylén s nízkou hustotou)

č. 6 PS (polystyren)

č. 7 (Jiné)

Někdy recyklovatelné

# 5 PP (polypropylen) Některá města a recyklační programy akceptují plasty č. 5.