DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi

Otázky o kosmetice a naše odpovědi

 

 

Je vhodné kombinovat výrobky různých značek?

 

Ušetřete si čas, který byste museli věnovat kombinování produktů různých značek, a raději si vyberte sérum, denní krém, noční krém a oční krém od stejné značky.

Jednotlivé látky se navzájem neruší, protože jsou vyrobeny tak, aby jejich společný účinek byl co nejintenzivnější. Není však příliš vhodné používat stejnou kosmetiku dlouhodobě po dobu několika let, obnova jednou za čas neuškodí.

 

Jak zjistím,že mám citlivou pleť?

 

Citlivá pokožka je velmi častým problémem, zejména u žen, ale nevyhýbá se ani mužské populaci. Až 79 % žen trpí některým z příznaků citlivé pokožky, což jim může způsobovat nepříjemné pocity.
Mezi subjektivní příznaky patří svědění, pálení, štípání a pnutí kůže, které jsou spojeny s viditelnými, často nepříjemnými vnějšími příznaky, jako je zarudnutí, vysušení kůže a tvorbě lupů.

 

Co jsou to vlastně parabeny? Jsou škodlivé? Proč bychom se jim měli v kosmetice vyhýbat?

 

Parabeny se používají jako konzervační látky v běžně dostupné i v luxusní kosmetice. Používají se také v kosmetice vyráběné v lékárnách a v dalších léčivých přípravcích. Nejčastěji se vyskytují v deodorantech a antiperspirantech, tělových krémech a také v krémech na obličej a ruce a v šamponech. Po celém světě bylo provedeno mnoho různých studií, které prokázaly, že po nanesení výrobku obsahujícího parabeny na pokožku se tato chemická látka velmi rychle vstřebává do těla, a dokonce se již po několika hodinách objevuje v krvi.
Parabeny lze považovat za prakticky netoxické látky, ale zejména u citlivé pokožky hovoříme o látkách poměrně agresivních, které mohou způsobit zbytečné podráždění a narušit rovnováhu pokožky. Biorůže se domnívá, že pro minimalizaci rizika alergických reakcí by tyto složky měly být z kosmetických výrobků vynechány.

 

Jak správně používat sérum?

 

Sérum je specifické vysokým obsahem účinných látek. Séra se aplikují na pleť a krk po vyčištění, protože tomto okamžiku se složky nejlépe a nejúčinněji vstřebávají. Ačkoli je lze používat samostatně, nejlepšího účinku dosáhnete, když je nanesete pod denní nebo noční krém. Ten dodá pleti další prospěšné složky a navíc podpoří vstřebávání krému. Mezi aplikací séra a krému počkejte několik minut.

 

 

Kdy mám začít používat krémy proti vráskám?

 

S péčí proti vráskám můžete začít kolem 25. roku života. Je to však individuální. Záleží na typu vaší pleti, vnějších vlivech a sklonu vaší pleti k tvorbě vrásek. Důležitá je zde dědičnost, ale také mimika. Je vědecky dokázáno, že celé naše tělo stárne přibližně od třiceti let. Pleť na tom není jinak. Zpomaluje se tvorba kolagenu, pokožka ztrácí pružnost a hydrataci a projevují se na ní další známky stárnutí, jako jsou rozšířené cévy nebo pigmentace. Snižuje se také aktivita mazových žláz.

 

Kdy mám začít používat oční krém?

 

Lehké hydratační oční krémy klidně již od 18 let. Nejdůležitější je prevence, a čím dříve, tím lépe. Záleží však také na stavu pleti. Oční okolí potřebuje velkou péči, protože je to nejcitlivější a nejslabší část naší pokožky. Z tohoto důvodu se první vrásky tvoří právě v této oblasti kolem očí.

 

Jsou krémy vhodné pro padesátníky, i když je mi 30 let?

 

Existují krémy proti vráskám (například oční krémy), které můžete používat jak po padesátce, tak po třicítce. Pokud je však na výrobku uvedeno, že je určen pro zralou pleť, znamená to, že je určen pro zralou pleť postiženou hormonálními změnami, nikoli pro pleť mladší. Té samozřejmě neublíží, ale nebude mít tak účinný efekt, jaký zaručuje přípravek na starší pleť. Liftingové krémy pro zralou pleť jsou doslova nabité účinnými složkami a třicetiletá pleť si z přípravku vezme jen to, co potřebuje. Proto je zbytečné používat takový krém na mladou pleť, pro kterou jsou vhodnější jiné typy krémů.

 

Může si pokožka na krém po nějaké době zvyknout a přestane působit?

 

Nelze říci, že by krém po nějaké době přestal působit. Doporučuje se však krém po určité době používání vyměnit za jiný stejného typu, ale například od jiného výrobce. Liší se svým složením a výsledný stav pokožky je pak lepší než při dlouhodobém používání krému stejné značky a složení. Výrobky fungují stále stejně, ale vzhledem ke změnám stavu pokožky (způsobeným různými faktory, jako je věk, klima, roční období, životní styl) je třeba krémy podle potřeby střídat.

 

 

Mohu na krk používat stejný krém jako na obličej?

 

Ano, pokud vaše oblíbená značka nemá speciální krém na krk a dekolt. Pokožka na krku a dekoltu stárne velmi rychle. Je proto třeba o ni náležitě pečovat, protože právě tam se věk projeví nejdříve, stejně jako na rukou.

 

Kolik krému potřebuje suchá pokožka nebo pokožka s atopickou dermatitidou?

 

V ideálním případě by mělo dojít ke kontaktu celého těla s krémem, minimálně je nutné postižená místa pravidelně ošetřovat. Kromě toho je důležité krémovat pokožku nejen jednou denně, ale alespoň dvakrát denně, protože kůže dokáže přijmout pouze omezené množství tuku. Spolehlivým signálem, který ukáže, zda jste se dostatečně nakrémovali, je svědění. Pokud bylo množství krému nebo frekvence jeho používání příliš nízká, je svědění intenzivnější. Jednoduchým měřítkem je množství krému, které pokryje špičku ukazováčku na ruce dospělého člověka. Toto množství stačí na plochu kůže, která je přibližně dvakrát větší než dlaň dospělého člověka.

 

Jak skladovat kosmetické přípravky?

 

Přípravky by měly být skladovány na chladném a suchém místě, chráněné před sluncem. Kosmetické přípravky gelové konzistence se doporučuje uchovávat v ledničce. Krémy, které nepoužíváte pravidelně, uchovávejte v ledničce, abyste prodloužili jejich trvanlivost. Jednotlivé složky časem ztrácejí svůj účinek a krém po záruce určitě nebude fungovat. Doba použitelnosti se liší, ale důležitá je doba po otevření. Ve většině případů se pohybuje od šesti měsíců do dvou let.

U očních krémů je to pouze tři měsíce. Vzhledem k citlivé pokožce v oblasti očí obsahují jen minimum konzervačních látek.

 

Za jak dlouho se projeví účinek použitého přípravku?

 

Účinky krému se bohužel neprojeví okamžitě, dokonce ani po třech dnech. Zpočátku se projeví až po dvou měsících. Tak dlouho trvá, než pokožka zareaguje na účinné látky.

Trvá nejméně tři týdny, než všechny kožní buňky vstřebají účinné látky, a další tři týdny, než se nové buňky dostanou na povrch.

 

 

Mohu v zimě používat hydratační krém?

 

Možná se setkáte s názorem, že používání hydratačního krému v zimě je nebezpečné. Ale opak je pravdou! Kvalitní hydratační krémy je třeba používat i v zimě. Hydratační krémy se dostávají hluboko do pokožky a uvolňují se postupně, takže rozhodně nehrozí, že byste měli na obličeji rampouch. Používání hydratačních krémů v zimě je důležité kvůli velkému zatížení pleti, které je důsledkem častých přechodů mezi různými teplotami.