Doprava ZDARMA nad 1100Kč

Nejefektivnější složky pro zralou pleť

Chcete si udržet pleť stále pružnou a svěží? Polovina úspěchu je volba vhodných produktů a druhá jejich správné použití. Vyzkoušejte produkty s obsahem následujících složek, které jsou prověřeny jako TOP ingredience pro zralou pleť:

 1. Kolagen

  Kolagen je jedním z nejdůležitějších proteínů ve vaší pokožce. Základ pro udržení pevnosti, pružnosti (jak taková pružina pod matrací). Problém nastáva po 25. roce života, kdy jeho přirozená produkce klesá a navíc vnější faktory (například působení slunečního záření) přispíva k jeho rozpadu.

  Připomeňme si podrobnosti v článku s kolagénem.

 2. Kyselina hyaluronová

  Oblíbená hydratační přísada funguje jako houba. Přitahuje vodu a zachycuje ji v pokožce. Zvlhčuje, pomáhá napnout pokožku a zjemňuje jemné línie vrásek, protože v jedné molekule dokáže udržet až tisícinásobek své hmotnosti. Tyto zázračné schopnosti dokáže efektívně naplnit jen při dostatečné vlhkosti. Proto je vhodné nanášet ji na mírně vlhkou pleť nebo ji navrstvit hydratačním krémém. Obsahuje ji většina hydratačních krémů na obličej, například i hydratační krém na obličej a krk do BioVital

  Výborné je užívat kyselinu hyaluronovou i vnitřně, pomůže to nejen Vaší pleti, ale i kloubům a kostem.Túto přísadu proti stárnutí najdete ZDE

 3. Vitamín C

  Vitamin, který vás vzpruží při nachlazení, má výhody i pro vaši pleť. Je skvelý antioxidant, chrání před volnými radikály a pomáhá skvrnám na pleti vyblednout. Stimulace tvorby kolagénu je už jen „třešničkou na dortu“ :D.

  Výrobky s vitamínem C preferujeme v tmavých, neprůledných lahvích a skladujeme například v zásuv e. Doplnit ho můžete v těle i formou prášku Allnature

 4. Jojobový olej

  Jeden z nejlepších olejů na oblečej působí jako olej, který se přirozeně nachází v pokožce. Je nekomedogéní, takže neucpává póry, je zvlhčující a zklidňuje suchou a podrážděnou pokožku. Hydratovat nim můžete vlasy i vlasovou pokožku.

  100% jojobový olej Bio Alteya obsahuje vitamín E, má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. 

 5. Retinol

  Urychluje proces exfoliacie, buňky se rychleji obměňují. Je to skvělá ingredience na jemné vrásky, poškození sluncem (i skvrny) a taky akné u dospélých.

  Pokud vám to zní příliš dobře, vězte, že je tu jeden háček. Do rutiny ho třeba zapracovávat postupně, protože je pro pleť dráždivý. Zaprácuje se jen na večer neboť v kombinaci se slunečným zářením je neaktivní. Výborným přírodním zdrojem je šípkový olej.

 1. Kyselina glykolová

  Je součastí AHA kyselín (alpha hydroxy acids), má nejmenší molekulární velikost, takže může proniknúť hlouběji do pokožky. Kyselina glykolová se vyznačuje tradičními exfoliačními výhodami kterékoliv z AHA. Jemným rozpouštěním vazeb mezi odumrelými buňkami pokožky se zlepšuje textura, tón a velikost pórů pokožky. Další poměrně jedinečnou výhodou je, že zvyšuje hladinu kolagénu a elastinu v pleti. Tak zamezuje vzniku vrások.

  Výhradou může být jej dráždivost pro lidi s mimořádně citlivou pokožkou nebo po použití ve vysokých koncentrácich. Začněte ji proto použivat postupně, aby měla pleť dostatek času si zvyknout.

 2. Kyselina mléčná

  Je dalším z typů AHA, která se vyrábí z mléka a je obecně jemnější a méně dráždivá jako kyselina glykolová. Je to běžná složka proti stárnutí v pílingových produktech. Zanecháva pleť rovnoměrou a zářivou. Je dokázáno, že kyselina glykolová zvyšuje přirozené zvlhčující faktory pokožky. Tá však zůstává po aplikaci kyseliny citlivější na slunco. Proto pokud je součásti vášho anti-agingového arzenálu, musíte být mimořádně důslední pŕi ochraně proti slunečnímu záření. ro hluboké čištění pleti vyzkoušejte s Lactic Acid čistící tužebníkovou masku od Nobilis Tilia.

Tip na závěr: Pokud nepoužíváte ochranní faktor proti slunci, je zbytečné marnit čas a peníze na produkty proti stárnutí. Je přece prokázano, že sluneční záření je největším nepřítelem pokožky.