DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Nejefektivnější složky pro zralou pleť

Nejefektivnější složky pro zralou pleť

Nejefektivnější složky pro zralou pleť

Chcete si udržet pružnou a svěží pleť? Polovina úspěchu spočívá ve výběru správných produktů a druhá v jejich správném používání. Vyzkoušejte produkty obsahující následující složky, které se osvědčily jako TOP ingredience pro zralou pleť:

 1. Kolagen

  Kolagen je jedním z nejdůležitějších proteinů ve vaší pokožce. Je základem pro udržení pevnosti a pružnosti pokožky. Problém nastává po 25. roce života, kdy se jeho přirozená produkce snižuje a navíc k jeho rozpadu přispívají vnější faktory (např.působení slunečního záření).

  Připomeňte si podrobnosti v článku s kolagenem.

 2. Kyselina hyaluronová

  Oblíbená hydratační složka funguje jako houba. Přitahuje vodu a zachycuje ji v pokožce. Hydratuje, pomáhá vypínat pokožku a zjemňuje jemné linie vrásek. Důvodem je skutečnost, že v jedniné molekule dokáže zadržet až tisícinásobek své hmotnosti. Tyto zázračné schopnosti dokáže účinně naplnit pouze tehdy, když je dostatečně hydratovaná. Proto by se měla nanášet na mírně vlhkou pleť nebo vrstvit na hydratační krém. Obsahuje ji většina hydratačních krémů na obličej.

  Výborné je také užívat kyselinu hyaluronovou vnitřně. Pomůže to nejen vaší pleti, ale i kloubům a kostem.Tuto složku proti stárnutí najdete ZDE.

 3. Vitamín C

  Vitamín, který vás povzbudí při nachlazení, má blahodárný vliv i na vaši pleť. Je skvělým antioxidantem, chrání před volnými radikály a pomáhá blednout skvrnám na pokožce. Stimulace tvorby kolagenu je už jen „třešničkou na dortu“.

  Výrobky s vitamínem C raději skladujte v tmavých neprůledných lahvičkách a ukládejte je například do zásuvky. Doplnit jej můžete v těle i formou prášku. 

 4. Jojobový olej

  Jeden z nejlepších olejů na obličej působí jako olej, který se přirozeně nachází v pokožce. Je nekomedogenní, takže neucpává póry, hydratuje a zklidňuje suchou a podrážděnou pokožku. Můžete s ním hydratovat vlasy i pokožku hlavy.

  100% jojobový olej Bio Alteya obsahuje vitamín E, má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. 

 5. Retinol

  Urychluje proces exfoliace, buňky se rychleji obnovují. Je to skvělá složka na jemné vrásky, poškození sluncem (i skvrny) a dokonce na akné u dospělých.

  Pokud vám to zní příliš dobře, vězte, že to má jeden háček. Musíte ho do své každodenní péče zařazovat postupně, protože je pro pleť dráždivý. Aplikujte ho pouze na noc, protože v kombinaci se slunečným zářením je neaktivní. Výborným přírodním zdrojem je šípkový olej.

 6. Kyselina glykolová

  Patří mezi kyseliny AHA (alpha hydroxy acids). Má nejmenší molekulární velikost, takže může proniknout hlouběji do pokožky. Kyselina glykolová má tradiční exfoliační účinky kterékoliv z AHA. Jemným rozpouštěním vazeb mezi odumřelými kožními buňkami zlepšuje strukturu, tón a velikost pórů pokožky. Další jedinečnou výhodou je, že zvyšuje hladinu kolagenu a elastinu v pokožce. Tím zabraňuje vzniku vrásek.

  Výhradou může být její dráždivost pro osoby s mimořádně citlivou pokožkou nebo po použití ve vysokých koncentracích. Začněte ji proto použivat postupně, aby měla pokožka dostatek času si zvyknout.

 7. Kyselina mléčná

  Je další  typ kyseliny AHA, která se vyrábí z mléka a je obecně jemnější a méně dráždivá než kyselina glykolová. Je to běžná složka proti stárnutí v peelingových přípravcích. Zanecháva pleť sjednocenou a zářivou. Je prokázáno, že kyselina glykolová zvyšuje přirozené hydratační faktory pokožky. Ta však zůstává po aplikaci kyseliny citlivější na slunce. Pokud je tedy součástí vašich přípravků proti stárnutí, musíte být mimořádně důslední při ochraně před slunečním záření. 

  Tip na závěr: Pokud nepoužíváte ochranný faktor proti slunci, zbytečně plýtváte časem a penězi na produkty proti stárnutí. Je přece prokázano, že sluneční záření je největším nepřítelem pokožky.