Doprava ZDARMA nad 1100Kč

Namísto starosti můžeme čas využít k získaní nových dovedností, rozmazlování sebe nebo svých blízkych. Zároveň, nevytváříme tento seznam jako nátlak, aby ste byli produktíví každý jeden moment, ale spíš jako návrh jak prežít těžké časy bez ztráty zdravého rozumu. :)

 • Naučít se nový jazyk nebo se zdokonalit v starem

  Možná v současné době zbytečnost, ale všichni věříme, že se věci na dobré obrátí. A kdo by sa nechtěl zdokonalit v angličtině, španělštině, italštině, esperante, či klingončině (ne, nežartuji :D)? Tyto a mnoho dalších jazykoů nabízi jednoduchá mobilní aplikacie Duolingo.

 • Doprějte si domáci welness

  V minulém článku jsme vám nabídlii recept na přírodní balzám. Dokonce máte dostatek času vyzkoušet všechny vzorky kozmetických produktů, které se vám doma hromadí. Všichni milovníci luxusních lázní jásají. „Díky“ karanténě stačí napustit vanu napr. rakytniíovou penou Natura Siberica, zapálit svíčky a nerušeně užívat všechny zdlouhavé kúpelnové procesy. :)

 • Dejte si virtuální prohlídku známych múzeí

  Prezkoumejte egyptské relikvie v Louvri, slávne spirálove schodiště Guggenheimova múzea v New Yorku nebo si dopřejte virtuální prohlídku známe Vily Tugendhat a nemusíte ani opustit vlastní obývák. :)

 • Vyrobte si vonnou svíčku.

  1. Umístěte do misky sojový vosk (približně 50 g) a roztopte ho. Misku dejte na pánev zaplněnou do třetiny vodou. (Můžete zahřívat i po minútových intervalech v mikrovlnce.)
  2. Vosk zahřívejte za občasného míchaní, dokud není měkký a tekutý. Přidejte 5-10 kapek vonního oleje (například některý z darečkového setu Bio Alteya) a nechte vosk vychladnout..
  3. Vložte knot do nádoby. Nalijte malé množství vosku do nádoby na střed. Zamotejte knot do nádoby dokud se nedotkne vosku a uistěte se, že máte dostatek knôtu na vrcholu. Knot držte na místě až dokud vosk nestvrdne, tak aby ostal zvislý.
  4. Zamíchejte vosk, aby nebyl hrudkovitý a dolijte do nádoby. Nahoře nechte prostor. Probytečný vosk můžete nechat stvrdnúť na další použití. Nechte svíčku stvrdnout přes noc, ořízněte knot a vaše svíčka je hotová. :)