DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Nápady na aktivity v karanténě

Nápady na aktivity v karanténě

Namísto starostí můžeme čas využít k získání nových dovedností, rozmazlování sebe nebo svých blízkých. Zároveň, nevytváříme tento seznam jako nátlak, abyste byli pořád produktivní, ale spíš jako návrh jak přežít těžké časy bez ztráty zdravého rozumu. :)

 • Naučit se nový jazyk nebo se zdokonalit ve starém

  Možná v současné době zbytečnost, ale všichni věříme, že se věci vrátím zpátky do normálu. A kdo by se nechtěl zdokonalit v angličtině, španělštině, italštině, esperanto, či klingonštině (ne, nežertuji :D)? Tyto a mnoho dalších jazyků nabízí jednoduchá mobilní aplikace Duolingo.

 • Dopřejte si domácí wellness

  V minulém článku jsme vám nabídli recept na přírodní balzám. Dokonce máte dostatek času si vyzkoušet všechny vzorky kosmetických produktů, které se vám doma hromadí. Všichni milovníci luxusních lázní jásají. „Díky“ karanténě stačí napustit vanu, zapálit svíčky a nerušeně užívat nerušenou koupelovou relaxaci :)

 • Dejte si virtuální prohlídku známych muzeí

  Prozkoumejte egyptské relikvie v Louvru, slavné spirálové schodiště Guggenheimova muzea v New Yorku nebo si dopřejte virtuální prohlídku známe Vily Tugendhat a nemusíte ani opustit vlastní obývák. :)

 • Vyrobte si vonnou svíčku.

  1. Umístěte do misky sojový vosk (přibližně 50 g) a rozpusťte ho. Misku dejte na pánev, která je do třetiny zaplněná vodou. 
  2. Vosk zahřívejte za občasného míchaní, dokud není měkký a tekutý. Přidejte 5-10 kapek vonného oleje (například některý z dárkového setu Bio Alteya) a nechte vosk vychladnout.
  3. Vložte knot do nádoby. Nalijte malé množství vosku do nádoby na střed. Vtiskněte knot do nádoby dokud se nedotkne vosku a ujistěte se, že máte dostatek knotu na vrcholu. Knot držte na místě až dokud vosk neztvrdne, tak aby zůstal svislý.
  4. Zamíchejte vosk a dolijte do nádoby. Nahoře nechte prostor. Přebytečný vosk můžete nechat ztvrdnout na další použití. Nechte svíčku ztuhnout přes noc, ořízněte knot a vaše svíčka je hotová. :)