DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Na co třeba myslet při aplikací ochranného faktoru ?

Na co třeba myslet při aplikací ochranného faktoru ?

V současnosti je již každému jasná odpověď na otázku ohledně důležitosti ochrany před slunečními paprsky (malá připomínka: vrásky, stařecké skvrny, rakovina kůže). Přesto jsou i ti nejinformovanější dospělí často zmateni v tom, kolik sluneční ochrany použít, kdy ji nasadit, jak často ji znovu aplikovat atd. Přinášíme vám vědecky podložené odpovědi na některé top otázky týkající se ochrany proti slunečnímu záření.

  1. Jaká je správna hodnota SPF faktoru?

SPF by mělo být 15 nebo vyšší - ideální je 30 nebo více, pokud budete trávit delší dobu venku. Označení "broad-spectrum" na obalu informuje, že výrobek je účinnou ochranou před UVA i UVB paprsky. UVB záření straší po vrchní vrstvě kůže. UVA dokáže proniknout hlouběji do pokožky, narušuje buněčnou DNA a způsobuje stařecké skvrny a urychluje stárnutí pleti.

  1. Jaké množství ochranného faktoru aplikovat?

Každá pokožka je jiná a zvládne různou intenzitu a množství slunečního záření. Dělí se na 5 základních fototypů (od nejsvětlejšího po nejtmavší.)

Téměř nikdo nepoužívá správné množství opalovacího krému. Na natření každé ruky použijte přibližně jednu čajovou lžičku krému, další věnujte obličeji a s další si natřete krk a dekolt. Po polévkové lžíci produktu věnujte břiše a také každé noze. Na jediné natření tak použijete přibližně 35 ml produktu v závislosti na velikosti "plochy". Na pokožce by se měl v závěru objevit jednotný lesk. Jedna vrstva během dne zdaleka nestačí a je nutné ji obnovovat každé dvě hodiny.           

  1. Která místa na těle lidé často vynechávají ?

Rakoviny kůže se mohou projevit na kterékoliv části těla, dokonce i na těch, které nejsou vystaveny UV paprskům. Lidé však mají tendenci zapomínat na ochranu před slunečním zářením na špičkách a zadní části uší, odhalené pokožce hlavy, zadní části krku, kolem očí a vrcholech rukou a nohou.

Rty, zejména spodní ret, jsou vysoce náchylné na rakovinu kůže, protože jsou také každý den vystavené slunci a jsou jedním z nejběžnějších míst pro karcinomy bazálních a dlaždicových buněk. Vyberte si balzám na rty - nebo krém na opalování navržen speciálně pro rty - s SPF 15 nebo vyšším.

Vlasy do jisté míry pomáhají chránit pokožku hlavy před slunečními paprsky. Potřebujeme však více ochrany, zejména pokud jsou vlasy jemné. Dalším preventivním opatřením je pokrývka hlavy.

  1. Jsou krémy nebo make-up s ochranným faktorem dostačující ?

Takový druh ochrany postačí, pokud trávíte na slunci jen pár minut denně. Použití produktů s přísadami na ochranu před slunečním zářením je skvělým způsobem, jak zvýšit úroveň ochrany před slunečním zářením, ale na adekvátní ochranu před slunečním zářením byste se při nich neměli spoléhat.

Optimální řešení: Naneste si krém na opalování pod make-up popřípadě použijte jemně tónovací pleťové sérum proti slunci SPF25 Bio Damascena Alteya 50 ml.

Poznámka: Použití dvou produktů z nichž každý je SPF 15 se nerovná SPF 30.

  1. Musím ochranný faktor použít i když jsem celý den v interiéru?

Ano, měli byste ho nosit každý den. Okna - doma, ve vlacích, letadlech a autech - umožňují průchod UVA paprskům.

Pamatujte: I když je opalovací krém zásadním krokem v ochraně před slunečním zářením, sám o sobě nestačí. Dodržujte tyto další preventivní opatření: Vyhledejte stín, kdykoli je to možné, a noste oděv chránící před sluncem, klobouk a sluneční brýle blokující UV záření. Během nejvyšší intenzity slunečních paprsků od 10:00 do 16:00 se pohybujte po stinných stranách ulice.

Všechny opaľovacei krémy najdete na jednom místě: biorůže/opalování

Produkty

Dětský organický olej po opalování pro citlivou pleť Baby & Family Wooden Spoon 10ml vzorek
Dětský organický olej po opalování pro citlivou pleť Baby & Family Wooden Spoon 10ml vzorek
Počet hvězdiček je 0 z 5
135 Kč
Skladem