doprava zdarma

Articles2

Levandulová kosmetika Herbs of Bulgaria lavender

06. 11. 2016

HERBS OF BULGARIA - LAVENDER

je kosmetická série vyvinutá na bázi levandulového oleje a levandulové vody. Kosmetické výrobky z levandulové řady obsahují levandulový olej a levandulovou vodu, spolu s mnoha dalšími aktivními složkami a mají velmi příjemnou, lehkou a specifickou květinovou vůni.

Levandulový olej

má dezinfekční účinek, vzhledem k jeho protiplísňovým a antiseptickým vlastnostem je vhodný pro použití na akné, lupénku a při jiných kožních zánětlivých onemocněních.


Levandulová voda

je zcela čistý přírodní produkt získaný parní destilací květů "Levandula Vera". Levandulová voda má antibakteriální, hydratační a antialergické účinky. Používá se především na čištění a hydrataci všech typů pleti, zvláště pro mladou pleť se sklonem k akné, k relaxaci,  na aromaterapii, na uklidnění podrážděné pokožky a kůže a to i po bodnutí hmyzem. Navíc levandulová voda může být použita i na cukrářské účely - na ochucení dortů, zákusků a nápojů, na příjemné osvěžení vzduchu a oblečení a na ochranu oblečení před moly.


Levandule je známá již od starověku jako vzácná a aromatická rostlina. Levandulové bylinky se používají po celém světě v alternativní medicíně pro své relaxační a regenerační účinky. Levandulový olej je jedním z multifunkčních éterických olejů na světě. Bulharský levandulový olej je známý svou vysokou kvalitou. Bulharští odborníci vypracovali různé účinné receptury péče o pleť a tělo s využitím levandulového oleje a levandulové vody. Bulharský levandulový olej se používá v Lavender linii v kombinaci s dalšími přírodními éterickými oleji a vitamíny, které se získávají z mnoha bylinek. Výrobky Lavender obsahující "bio levanduli" jsou relaxační, hydratační, vyživující a regenerující pleť a pokožku celého těla. Bylinky, které obsahuje luxusní bulharská Lavender linie dodávají pleti a pokožce celého těla pocit svěžesti.
Všechny produkty v této linii jsou:
  • bez parabenů. 
  • bez syntetických barviv
  • bez GMO
  • NEtestované na zvířatech

Záhon levandulový

LEVANDULE

Účinky této rostlinky s modrými kvítky jsou známé ještě z dob starých Řeků a Římanů, kteří ji požívali jako přísadu do svých očistných lázní.

Pro své prokazatelně účinky se stále více používá v moderní kosmetice:

  • hojivé
  • antiseptické
  • uklidňující
  • analgetické


Výtažek z levandule ve speciálních kosmetických prostředcích vyhlazuje akné, redukuje ekzémy či infekce, v masážních krémech uvolňuje svalové napětí a odstraňuje únavu a revmatické bolesti.

Levandulová voda a levandulový olej jako složka kosmetických a farmakologických výrobků mají téměř univerzální použití. Produkty, které je obsahují, jsou pletí a pokožkou výborně tolerovány a při jejich použití nedochází k podráždění. Levandulový olej zároveň tonizuje, vyvažuje a stimuluje obnovovací procesy v pleti a v pokožce. Proto je v současnosti levandule v kosmetickém průmyslu tak oblíbená a preferovaná.