DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Květinové vody část I.

Květinové vody část I.

Co je květinová voda?

Květinové vody, též nazývané jako hydrosoly, se získávají destilací květů. Často se přirovnávají k éterickým olejům, protože tyto dva produkty spolu velmi úzce provázané. Oba se získávají stejným procesem - extrakcí. Účinek květových vod je však jemnější a méně agresivní, protože jsou z velké části vyrobeny z vody. Květinové vody jsou proto vhodné pro všechny typy pleti, i pro tu nejcitlivější, zejména pro děti, těhotné nebo kojící ženy.

Květinové vody jsou uznávány pro své čisticí, rozjasňující, detoxikační a regenerační účinky.

Doporučujeme vybírat spíše organické květové vody, abyste se vyhnuli působení pesticidů.

Jak uchovávat květinovou vodu?

Při skladování tohoto produktu buďte opatrní, protože v květové vodě se snadno množí bakterie! Musí být skladována mimo dosah světla a tepla! Můžete je také uchovávat v ledničce, abyste se ráno osvěžili.

Jak používat květinovou vodu?

Květinové vody se používají především ke kosmetickým účelům. Aplikují se na obličej, každé ráno a večer nebo po odlíčení, k čištění a vyrovnání PH pleti. Můžete je aplikovat buď odpařováním pomocí spreje, nebo pomocí odličovacího tamponu.

Jaké jsou vlastnosti květinových vod?

Podle druhu květů se vlastnosti květové vody můžou lišit. zde jsou některé příklady:

  • Růžová květinová voda je známá svými adstringentními účinky. Umožňuje tonizovat, zpevňovat a hydratovat pokožku. Doporučuje se zejména k odstranění černých skvrn při vypjatých pocitech (hněv, strach, smutek, stres apod.).
  • Levandulová květinová voda má čistící a zklidňující účinky. Doporučuje se zejména pro svůj balzamový účinek po holení nebo po peelingu pleti. používá se také k čištění mastné, aknózní a podrážděné pokožky. Působí jako antiinfekční bariéra a dokáže vyčistit drobné ranky nebo jizvy. 

Jaké jsou další možnosti použití květinových vod?

Kromě čistě kosmetického použití v péči o pleť lze květinové vody používat různými způsoby, které vyhovují vašim potřebám:
  • Díky své diskrétní a přirozené vůni je lze použít jako deodorant ve spreji. Toto použití se však hodí pro lidi, kteří se málo 
  • Pokud vykonáváte práci vsedě nebo máte problémy s krevním oběhem, květinová voda vám dodá svěžesti, zlepší krevní oběh a odstraní pocit těžkých nohou na konci dne.

  • Pouze na lékařské doporučení lze květinové vody konzumovat!!!! Zejména pro detoxikaci jater. k tomuto účelu stačí jedna čajová lžička denně, a to buď čistá (pro ty nejodvážnější), nebo zředěná v malé sklenici vody. Zaručený účinek!