DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Krok za krokem proti vypadávání vlasů

Krok za krokem proti vypadávání vlasů

V jednom z našich předchozích článků jsme se zabývali problematikou vypadávání vlasů. Příčiny a důsledky vypadávání vlasů a také formy a fáze jsou přímo popsány, aby si člověk mohl sám určit přibližnou fázi a typ, od čeho se může "odrazit", a nastavit samoléčbu, případně domácí léčbu, která konkrétní jev postupně vyléčí. Proto vám přinášíme rady, jak se vypořádat s vypadáváním vlasů.

1.     Masáž vlasů

Masáž je slovo pocházející z dávných dob před naším letopočtem. Jeho hlavním významem je tření. Lidé si nejprve představí masáž těla - zad, rukou, nohou. Ale upřímně, koho z vás jako první napadne masáž hlavy?

Masáaž hlavy

Zdroj: http://www.thebeautyinstitute.ie/holistic-courses/indian-head-massage/

Na hlavě je řada bodů, jejichž stimulace má přímý vliv na vlasy. Masáž hlavy může být například bodová, klasická indická, relaxační a mnoho dalších. Stimulace prsty a krouživými pohyby je první pomocí například při bolestech hlavy. Tato stimulace způsobuje prokrvení, a proto má pozitivní vliv na růst vlasů. Existuje mnoho masážních salonů, kde se stačí objednat a vyrazit za relaxací s blahodárnými účinky.

Jednou z dostupných masážních pomůcek je klasická masážní pomůcka hlavy.

Tycka na masaz hlavy

Zdroj: www.aliexpress.com

2.     Voda na vlasy

Pleťová voda, jinak známé jako vlasová voda, jsou skvělým pomocníkem proti vypadávání vlasů. Používání pleťové vody současně s masáží je vynikající kombinací. Kombinace těchto dvou věcí zaručeně stimuluje krevní oběh a také stimuluje růst vlasů. Existuje mnoho druhů přípravků, ale samozřejmě na přírodní bázi jsou nejlepší. Proto doporučujeme Chininovou vodu forte od nás. Více informací o produktu naleznete přímo na našich webových stránkách

Druhým doporučeným produktem je Chininová voda se ženšenem. Má dobré účinky na regeneraci vlasů nejen zvenčí, ale zejména zevnitř. Proto je vhodná pro regeneraci při vypadávání vlasů.

 

Další produkty

  • Šampón na vlasy

Šampony jsou klasifikovány jako přípravky třetí kategorie. Je to přípravek, který se běžně používá, ale volbou správného přípravku a správného způsobu, například masáží hlavy při mytí hlavy, můžeme napomoci prokrvení hlavy.

  • Maska na vlasy

Masky pomáhají proti vypadávání vlasů, slouží k regeneraci, ale působí také jako prevence proti ztrátě vlhkosti, tj. proti vysušení a lámavosti.

  • Kondicionér na vlasy

Kondicionéry se používají především k regeneraci vlasů, které jsou na povrchu hlavy, nikoli pod povrchem. To znamená, že pravidelná aplikace kondicionérů sice pomáhá zlepšit stav vlasů, ale jejich stavba je založena na kvalitě kořínků.

 

Doporučení

Vypadávání vlasů je běžným jevem, pokud množství vlasů, které na kartáči zůstalo, nevypadá jako chomáč. Základní prevencí proti vypadávání vlasů  je běžná masáž, kterou si může udělat každý sám. Masáž můžete více zefektivnit použitím vlasových vod, například s chininovou vodou, nebo s chininovou vodou obsahující ženšen. Jako prevence proti vypadávání vlasů slouží také šampony a jejich správná aplikace. Dalšími dostupnými produkty, jako jsou masky nebo kondicionéry, jsou výše zmíněné doplňky na posílení vlasů. Všechny základní produkty naleznete na našich webových stránkách.