Doprava ZDARMA nad 1100Kč

Čím je známý kolagén:

  1. Kolagén je protein produkován v lidském tele.
  2. Nacházi se v kostech, šľachách ,svalech, v pokožce, očné rohovce, krvních cévách, vnitřnostech, zubech i v nechtech. 
  3. Funguje ako tmel držíci pohromadě celé tělo. (Slovo kolagén je odvozene od řéckeho slova „kolla“, co znamená lepidlo. Od tohodle pomenováni se odvíji i jeho funkce v našem tele.)
  4. Přirozená produkce však bohužel po 25. roku života klesá a klesá ješte rapidněji u žen po menopauze.
  5. Negatívni dopad na jeho produkci mají faktory jako kouření, cukr, ultrafialové záření a jiné. Takový pokles má za důsledek ochabnutí pleti a mnoho vrásek.

Hoci neexistuje spůsob jak zabránit poklesu kolagénu v těle, existují spůsoby jak se dá tělu dopomoci udržovat a budovat jeho hladinu v těle. Velmi důležitá je dostatečná konzumace bílkovín, aby mělo tělo dostatek aminokyselín na produkci kolagénu. Potřebné je i zaradit stravu bohatou na antioxidanty, vitamíny, minerály ako hořčík a zinek. Stejně napomáhají tvořbe kolagénu aj borůvky, mango, vejce, popřípade přechod na avokádový olej.

Výborným pomocníkem jsou i kolagénové doplňky stravy. Z naši stránky doporučujeme nápoj Venira. Vysoká dávka kolagenu se vám odmění kvalitními pevními vlasmi, zářivou vypnutou pletí, a v neposlední řadě aj zdravými kloubi. :)