DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Kolagen jako lepidlo?

Kolagen jako lepidlo?

Čím je známý kolagén:

  1. Kolagén je protein produkovaný v lidském těle.
  2. Nachází se v kostech, šlachách, svalech, v pokožce, oční rohovce, krevních cévách, vnitřnostech, zubech i v nehtech. 
  3. Funguje jako tmel držící pohromadě celé tělo. (Slovo kolagen je odvozené od řeckeho slova „kolla“, které znamená lepidlo. Od tohoto pojmenování se odvíji i jeho funkce v našem těle.)
  4. Přirozená produkce však bohužel po 25. roku života klesá a klesá ještě rapidněji u žen po menopauze.
  5. Negativní dopad na jeho produkci mají faktory jako kouření, cukr, ultrafialové záření a jiné. Takový pokles má za následek ochabnutí pleti a mnoho vrásek.

Zatím neexistuje způsob jak zabránit poklesu kolagenu v těle, existují ale způsoby jak se dá tělu dopomoci udržovat a budovat jeho hladinu v těle. Velmi důležitá je dostatečná konzumace bílkovin, aby mělo tělo dostatek aminokyselin na produkci kolagenu. Potřebné je i zařadit stravu bohatou na antioxidanty, vitamíny, minerály jako hořčík a zinek. Stejně napomáhají tvorbě kolagenu i borůvky, mango, vejce, popřípadě přechod na avokádový olej.

Výborným pomocníkem jsou i kolagenové doplňky stravy. Z naši stránky doporučujeme nápoj Venoc. Vysoká dávka kolagenu se vám odmění kvalitními pevnými vlasy, zářivou vypnutou pletí, a v neposlední řadě i zdravými klouby. :)