DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Jedlá soda - 10 nápadů pro využití v domácnosti

Jedlá soda - 10 nápadů pro využití v domácnosti

1. Nanesením na navlhčený hadřík se dá výborně čistit trouba, mikrovlnka ale také zahradní gril a zároveň se tím zbavíte i nežádoucího zápachu.

2. Specifické vůně má i lednička. Tam ji stačí jen vložit.

3. V ucpaném odpadu v koupelně stačí nechat působit 100g sody bikarbony a zalít 200 ml octem. Po 15 minutovém působení zalijeme horkou vodou. Postup opakujeme do té doby než nejsme s výsledkem spokojeni.

4. Výborně zatočí i s vodním kamenem na sprchové hlavici. Odmontovanou hlavici do ní ponoříme, propláchneme horkou vodou a popřípadě postup zopakujeme.

5. Zanesené šálky od kávy nebo čaje se budou opět lesknout čistotou, když je umyjete houbou se sodou bikarbonou nebo je naplníte vodou, do které přisypete jedlou sodu.

6. Roztok vody s jedlou sodou je účinný i při čištění stříbrných nebo zlatých šperků.

7. Zašlý semiš můžete opět přivést do slušného stavu roztokem z jedné čajové lžičky sody a sklenice mléka.

8. Vyčistit matrace a zároveň se zbavit nepříjemného zápachu, umyjete čtyřmi lžícemi sody bikarbony rozsypané po matraci. Po vykartáčování a několikahodinovém odstátí stačí lůžko vysát.

9. Na boj s lupy přidejte do běžné dávky šamponu trochu tohoto zázračného bílého prášku. Vlasy budou po umytí lesklé a dokonce zbavené všech kosmetických nánosů.

10. Píling na pokožku celého těla si připravíte smícháním 1 polévkové lžíce sody s trochou vody. Kašovitá hmota vás zbaví odumřetých buněk. Neváhejte kúru aplikovat i v případě, že trpíte černými tečkami a akné.

Jedlá sóda je skvělý pomocník do domácnosti. Navíc je přátelská k životnímu prostředí a zdravotně zcela nezávadná. Věříme, že po tomto článku se žádná domácnost bez ní neobejde. :)

Produkty

Prací prášek Sonett 1.2 kg
Prací prášek Sonett 1.2 kg
Počet hvězdiček je 0 z 5
272 Kč
Skladem