Doprava ZDARMA nad 1100Kč

1. Nanesením na navlhčený hadřík se jě dá výborne čistit trouba, mikrovlnka ale také záhradní gril a zároveň jejich zbavíte i nežádoucího zápachu.

2. Specifické vůně má i chladnička. Tam ji stačí jen vložiť.

3. V ucpaném odtoku v koupelně stačí nechat působiť 100 g sody bikarbony a zalít 200 ml octu. Po 15 minutovem působení zalijeme horkou vodou. Postup opakujeme až dokud nejsmees výsledkom spokojení.

4. Výborně zatočí i s vodním kamenem na sprchové hlavici. Odmontovanou hlavici do něj ponoříme, propláchneme horkou vodou a popřípadě postup zopakujeme.

5. Zanesené šálky od kávy nebo čaje se budou opět lesknout čistotou, když je umyjete houbou se sodou bikarbonou nebo je naplníte vodou, do které přisypete jedlou sodu.

6. Roztok vody s jedlou sodou je účinný i při čištění stříbrných nebo zlatých šperků.

7. Zašlý semiš víte opěť přivést do slušného stavu roztokem z jedné čajové lžičky sody a sklenice mléka.

8. Vyčistit matrace a zároveň jich zbavit nepříjemného zápachu umíte štyřma lžícemi sody bikarbony rozsypané po matraci. Po vykartáčování a několikahodinovém odstatí stačí lůžko vysát.

9. Na boj s lupy přidejte do běžné dávky šamponu trochu tohoto zázračného bílého prášku. Vlasy budou po umytí lesklé a dokonce zbavené všech kosmetických nánosů.

10. Píling na pokožku celého těla si připravíte smíchaním 1 polévkové lžíce sody s trochou vody. Kašovitá hmota vás zbaví odumřetých buněk. Neváhejte kúru aplikovat i v případě, že trpíte černými tečkami a akné.

Jedlá sóda je skvělý pomocník do domácnosti. Navíc je přátelska k životnímu prostředí a zdravotně zcela nezávadna. Věříme, že po tomto článku se žádna domácnost bez ní neobejde. :)