Doprava ZDARMA nad 1100Kč

Ruku na srdce, což je pro Vás při výběru opalovací péče nejdůležitější? Rozhodujete se podle ceny nebo složení?

Už s prvními slunečními paprsky se objevují i první akce na opalovací produkty. Na trhu je jich obrovské množství, oleje, másla, krémy, tyčinky, ... Není těžké si vybrat a pokud si nepotrpíte na luxusní kosmetiku, ceny jsou většinou více než jen přijatelné. Jedno však přijatelné být nemusí, a to je právě složení plné škodlivých chemických látek.

Vše, co potřebujete vědět pro správné rozhodnutí se dozvíte níže.

Věděli jste, že?

Jak to změnit?

Všímejte si složení opalovacích přípravků, mezi nejvíce škodlivé pro korálové útesy patří látka oxybenzon, octinoxát, methylparaben a i.

Opalovací krémy s neškodným fyzickým filtrem obsahují oxid zinečnatý (Zinc Oxide), oxid titaničitý (Titanium Dioxide) nebo kombinaci obou. Důležité je, aby nebyly v nano formě, pokud ano, je třeba, aby byly potřené hlinitanovým tristearátom nebo oxidem hlinitým. Pouze tak se zaručí, že nano částice neproniknou do pokožky ani nebudou škodit podmořskému životu.

Jak fyzické filtry fungují naleznete na obrázku níže.

Prírodnú opaľovaciu starostlivosť bez škodlivých látok nájdte tu: WoodenSpoon/opalovani

Rada na závěr: Opalovací přípravky s obsahem fyzických (minerálních filtrů) nakupujte pouze od certifikovaných výrobců. Nesnažte se vyrobit si krém na opalování doma, protože pro správné rozptýlení částic oxidu zinečnatého je potřebná speciální výrobní technika, jinak se mohou shlukovat a nebudou plnit funkci ochrany před Sluncem.