Doprava ZDARMA nad 1100Kč

Zbavte se spouštěčů

Nejjednodušší způsob, jak uklidnit citlivou pokožku, je zabránit jejímu podráždění. Věnujte pozornost konkrétním jídlům, nápojem nebo faktorům prostředí, které mohou způsobit, že vaše pokožka zareaguje. Pokud existuje určité jídlo, které u vás způsobí zarudnutí, pokuste se mu vyhnout nebo jej nahradit. Pravděpodobnými spouštěcími potravinami mohou být mléčné výrobky, cukr, maso a nasycené tuky. Zkuste si místo toho udržovat stravu bohatou na antioxidanty z listové zeleniny, ovoce a zeleniny. Pokud jde o nápoje, sladké nápoje se sodou, jsou pravděpodobně na vině. Stejně káva a alkohol, které mohou také vyvolat kožní reakci a citlivost. Pokuste se omezit jejich konzumaci a považujte je spíše za požitek, ne jako základní nápoje. Voda, bylinkové čaje a čerstvé ovocné džusy vědí doplnit denní příjem tekutin bez nežádoucího efektu.

Uklidněte se mlhou

Působením uklidňujíci mlhy můžete predejít nepříjemnému pálení a zarudnutí při prvotním podráždění. Používejte přípravek na bázi vody s uklidňíjími vlastnostmi a receptury s levandulovým olejem, okurkouu nebo měsíčkem, které mhou být hydratační a uklidňujície. Již díky niěkolika střeknutím se bude vaše pokožka cítit aj vypadat lépe. Mlhu mějte poruce například po tréninku, v letadlenlebo v extrémně teplém podnebí. Po přestríkaní by měl nasledovat krém, aby vlhkost zostala v pokožce uzamčena. S léčivou upokojujícou tělovou mlhou pro děti (110 ml) od značky Alteya můžete chránit dokonci i nejmenších novorozenců. Meruňkový olej vyborně zmekčuje pokožku. Měsíček, heřmánek a růžový olej zanechají vlasy vyživené a zdravé. Svěží vůne dokáže navodit relaxační atmosféru například i při uspávání. Výrobek čistí vyrážky, potlačuje ekzém a seboroickou dermatitíiu. Pomáha snižovat zarudnutí, zánét a má antibakteriální účinky.

Domáci toner ze zeleného čaje

Zelený čaj je znám svými uklidňujícimi vlastnostmi. V pohodlí domova si můžete vytvořit toner s použitím několika čajových sáčků zeleného čaje. Ty nechte louhovat a následně vychladnout. Ve vodě namočeny hadřík, necháte několik minut jemně spočinout na tváři. Chladivý účinek vaši pleť zregeneruje. Pokud je vaše pleť obzvláště podrážděná uklidňujícici BB krém Aqua Holika Holika 30 ml dodá pleti jemné krytí, posíli přirozenou bariéru pleti, regeneruje a levandulový olej ve složení zároveň uklidní pokožku. Bonusem je SPF- faktor 25, který navíc pleť chráni před slunečním zářením.

Jemně čitěte a exfoliujte

Přestože jsou čištení a exfoliace hlavní součástí zdravé pokožky, mohou však rověž způsobit její podráždění. Při exfoliaci se vyhýbejte produktům, které mají drsnou texturu a obsahují písek nebo krystaly. Jsou příliš tvrdé a může vznikat pocit popálené pokožky. Pokud chcete svoji pokožku zbavit odumřelých buněk a vyhnout se podráždění, dávejte pozor na výrobky s obsahem alkoholu. Opatrně přistupujte i k různym parfemacím výrobků. Doporučujeme 100% organickou jemnou čistícu emulzi Rose & Mullein Alteya 200 ml bez sulfátů. Dodá vaši pleti zdravý vzhled, chrání před volnými radikály, zklidňuje a zanechá pleť hebkou a svěží.