DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Jak se vyhnout potničkám a nenechat si znepříjemnit léto?

Co jsou potničky?

Co jsou potničky?

Potničky se mohou jevit jako červená vyrážka nebo jako malé červené bulky na povrchu pokožky. Obvykle jsou bolavé a svědivé, co láká další na narušování hojivého povrchu pokožky škrábáním. Tak začíná nekonečný začarovaný kruh. 

K vyrážce z tepla dochází, když jsou ucpané nebo zablokované potní kanály. Při úniku potu do pokožky se tvoří malé bulky nebo vyrážky, které se kolem místa úniku zanítí. Malé bulky zrudnou, jsou bolestivé a často svědí. I když jsou někteří z nás náchylnější na potničky než ostatní, všichni jsou náchylní na ovlivnění vedry.

I když na vás nikdy předtím slunce nepříznivě nepůsobilo, nedostatečná ochrana a péče o pokožku při působení UV záření vás může vystavit vzniku vyrážky z tepla. V některých případech se mohou na pokožce vytvářet bakterie a způsobit ještě větší podráždění, zejména v záhybech pokožky, například za koleny nebo v ohybu ruky. Když se v těchto oblastech objeví potničky může to být mimořádně nepříjemné a dráždivé, protože pokožka je na těchto místech neustále horká a vytváří pot.

Jak zabránit vytváření potniček?

Protože pocení, které způsobuje vyrážku z tepla je přirozenou reakcí vašeho těla na teplo, je v obtížné vyhnout se oběma. Ověřenou prevencí je vyhýbat se pobytu na slunci a nošení chladného, ​​volného a prodyšného oblečení. Důležité je aby byla pokožka dostatečně větraná. Je třeba se vyhýbat oblečení těsných, neprodyšných a syntetických materiálů a zbytečně oblečení nevrstvit.

Ideální je udržovat byt vyvětraný a v rozmezí 21-24° C (v noci kolem 18 °C).

Levandulová voda, růžová voda nebo heřmánková voda pomáhají k ochlazení a zklidnění pokožky. Rozstřikováním mlhy po těle, zejména na problémové oblasti, například za kolena, když je teplo, pomůžete minimalizovat výskyt bulek a vyrážek. Přírodní vody pokožku nejen zklidňují pokožku, ale poskytují perfektní osvěžení po celý den a jejich dokonalé účinky na pleť můžete vyzkoušet i při každodenních rutinách při čištění pleti a řešení problematické pleti.

Udržování se v chladu je jedním z mála způsobů, jak se můžete vyhnout reakci na slunce.