Ikarov

10. 12. 2016

Ikarov

Přírodní výrobce olejů a kvalitní 100% naturální kosmetiky.

Protože chci mít zdravou a dobře vypadající pokožku, vlasy a nehty.

Protože všechno, co oleje obsahují, je využito organismem. Protože jí dodávají mnohé látky, z nichž některé si tělo nedokáže syntetizovat samo. Pokožka se brzo odmění.


Jak jsou oleje přijímány pokožkou?

Lidská kůže se skládá z několika vrstev a jako celek propouští tuky, ne vodu. Na pokožku je třeba nanést tolik oleje, kolik je pokožka schopná absorbovat. Při přípravě výživných masek nebo masážích je množství oleje větší. Zbytky oleje snadno odstraníme ubrouskem. Případy zarudnutí, podráždění nebo alergické reakce jsou velmi vzácné. Pokud máte velmi citlivou pokožku nebo pokožku náchylnou na alergické reakce, proveďte předběžný test v podpaží nebo v ohybu lokte.

Kde a jak se získávají?

Rostlinné oleje jsou získávané z ořechů, semen a plodů rostlin za studena lisovaných. Ve své původní podobě představují obvykle kalné, barevné tekutiny s nepříliš příjemnou vůní. Proto jsou oleje následně důkladně jemně pročištěné bez použití vysoké teploty. Takto se odstraňují jejich nechtěné vlastnosti a prodlužuje se jejich trvanlivost.

Co jsou to oleje?

Jsou směsí mastných a nemastných složek. Mastná část je směs triglyceridů, nasycených a nenasycených vyšších mastných kyselin. Některé z nich mohou být syntetizovány organismem, ale v některých případech jsou jejich jediným zdrojem rostlinné oleje. Nemastná část tvoří obvykle od 0,5 do 1,5 %, u některých olejů i více, přesto tato nemastná část má bohaté složení a hraje důležitou roli v metabolických procesech těla.

Jak jsou přijímány tělem?

Všechny složky rostlinných olejů jsou tělem zcela spotřebovány. Jsou jediným zdrojem polynenasycených mastných kyselin (vitamin F), který je důležitý biostimulátor při různých fyziologických a biochemických procesech. Urychlují buněčnou výměnu, zlepšují hydrataci, pomáhají při tvorbě kolagenu a fibrinogenu. Zlepšuje lokální oběh krve a lymfy a obnovují turgor pokožky. Pomáhá normálnímu fungování mazových žláz, zabraňují nadměrné mastnotě pokožky a rozšíření pórů. Podporují tepelnou regulaci a dýchání pokožky. Mono-nenasycené a nasycené mastné kyseliny mají také důležitý význam pro dobrý stav pokožky a podkožního vaziva. Nemastné části rostlinných olejů obsahují fytosteroly, vitamin E, fosfolipidy, lecitin, skvalen, antioxidanty, mikro a makroelementy a další biologicky aktivní látky. Jsou plně využívány tělem a jsou důležitou součástí metabolismu.

Nač se oleje používají?

Na pokožku, na masáže, na čištění obličeje.

Proč používat rostlinné oleje?

Přidávají se do kosmetických masek, do hotových kosmetických produktů, jako základní oleje při aromaterapii. Používají se před a po opalování - některé z nich mají přirozený ochranný sluneční faktor, zároveň všechny oleje pomáhají tělu lépe zvládnout nežádoucí účinky slunečních paprsků.

Kam se přidávají?

Téměř do každého druhu kosmetiky, stále více a více. Rostlinné oleje jsou nepostradatelnou složkou kvalitní moderní kosmetiky. Produkt obsahující tyto vzácné oleje je zpravidla označován jako obohacený.

Jak uchovávat oleje?

Uchovávají se na tmavém a chladném místě (ale ne v chladničce) 7-25°C. Při mínusových teplotách ztmavnou a ztuhnou, to ale nemění jejich vlastnosti a při oteplení se oleje vrátí do normálního stavu. Jejich skutečnými nepřáteli jsou světlo, teplo, vzduch. Nesprávným uskladněním začíná proces rozkladu, který je snadno poznatelný pachem a chutí. Doporučuje se spotřebovat je do tří měsíců od otevření lahve. Po každém použití otřete hrdlo lahvičky, vytečený olej se může začít rychle kazit.

Poznámka

Oleje jsou živé biologické produkty. Vzhledem k sezónním výkyvům, různému geografickému původu a ke kvalitě surovin, mohou být mezi různými dodávkami drobné rozdíly v barvě, hustotě a vůni.

Upozornění

Jelikož existují přirozené cykly těla, během různých dnů v týdnu a dokonce i v různých denních a nočních hodinách je stejný olej přijímán pokožkou odlišně. Také pokožka si časem na olej přivykne a proto je dobré čas od času olej změnit z důvodu lepšího účinku. Čisté přírodní oleje nemají téměř žádnou vůni, jí disponují pouze éterické oleje, které mají přirozenou vůni. Pro zvýšení trvanlivosti jsou přidány přírodní antioxidanty. Posilují blahodárné účinky olejů.