Rozdáváme růžovou vodu zdarma

Historie růžového oleje

Historie růžového oleje

Dnes jsme pro Vás připravili historii růžového oleje...

V roce 1670 byla Rosa Damascena přenesena z Damašku (Sýrie), odkud pochází její název, do Bulharska. Do Bulharska - do oblasti Kazanlaku a Karlovského údolí byla rostlina přenesena z Asie, v této oblasti nachází mimořádně kvalitní a dobré podmínky pro svůj růst - písčitá půda, vlhký vzduch, ochrana údolí pohořím Stara Planina a Sredna Gora před severními větry.

Údolí růží

"Údolí růží" se rozumí oblast Karlovského a Kazanského údolí, kde se vyrábí více než 80 % růžového oleje v Bulharsku. Zahrnuje také některé oblasti Staré a Nové Zagory a Hisarie.

Růže

První písemný doklad o sazenici růží pochází z roku 1712. Sazenice růží se vysazují na podzim, v říjnu a listopadu. Takto vysazená růžová zahrada dává květy ke zpracování již po třech letech pěstování. Jednou z hlavních, důležitých a nejnutnějších podmínek pro kvalitní růst olejné růže jsou deště v jarních měsících květnu a červnu, protože právě tehdy "giulpan (palírna, kde se vyrábí růžový olej) dává nejvíce růžového oleje"... Sklizeň růží začíná v polovině května až do konce první poloviny června. Samotná sklizeň růžových květů začíná kolem čtvrté hodiny ranní a trvá nejpozději do desáté hodiny dopolední. Tehdy je růže pro sklizeň a zpracování nejvhodnější. Květy růží sklizené odpoledne ztrácejí 50 % obsahu růžového oleje.

Ruzovy olej

Produkty

Růžové absolute Alteya Organics 5 ml
Růžový olej absolue Alteya Organics 5 ml
Počet hvězdiček je 0 z 5
1442 Kč
Skladem