Doprava ZDARMA nad 1100Kč

Co sou to éterické oleje?

Éterické oleje jsou koncentrované rostlinné výtažky, které si zachovávajú přirozenou vůňi a chuť nebo „esenci“ svého zdroje.

Jedinečné aromatické sloučeniny dodávají každému éterickému oleju jeho charakteristickou esenci.

Na to aby ste vytvořili jednou láhev éterického oleje je nutné spracovat množství rostlin, takže éterické oleje jsou velmi koncentrované.

Důležitý je spůsob výroby olejů, neboť éterické oleje získané chemickými procesmi se nepovažují za pravé éterické oleje.

Éterické oleje se většinou získavají metodou parné destilace. Kvůli vysoké koncentráci je nutné s nimi zacházet maximálně opatrně - maximálně 1-2O% roztoku (proto se doporúčujou přimíchavat do krémů). Aby ste sa vyhli podráždení, otestujte olej na malém kousku pokožky a ten sledujte po dobu 24 hodín. Nedoporučuje se jeich konzumace (jedině pod dohledem lekárů). Těhotné ženy by měli zvážit používaní některých olejů úplne.

Éterické oleje skladujeme v skleněných láhvích (nejlépe z tmavého skla) na tmavem a chladnem místě, abychom zabránili předčasnému znehodnocení.

Rostlinné oleje se rovnéž extrahují z rostlin. Na rozdíl od éterických olejů se vyrábějí lisovaním za studena (například kokosový, olivový, slunečnicový, …). Rostlinné oleje se můžou používat přímo na pokožku a doporučují se k ředění éterických olejů.

Jaký spůsob použití je nejlepší?

Odpověď závisí na vášem cíle. Aplikace na kožu je nejvhodnější na řešení problémů s pokožkou. Jakákoliv forma inhalace pomáha při psychologických problémech a lehkých dýchacích potížích.

Tipy olejů:

Levandulový olejredukuje stres, zmírňuje bolest, zabraňuje vypadávaní vlasů

Čajovníkový olej lieči pleseň na nohou, akné a kousnutí hmyzem

Šípkový olej přispíva k regeneraci a obnove kolagénu v pleti, vytváři ochraní bariéru na pleti

Mátový olejúčinný proti bolestem hlavy a svalů, žalúdoční nevolnosti a krásně voní :)

Heřmánkový olej bojuje proti průjmu a bolestem břicha, menštruačním bolestem, exémům, jazvičkám, alergickým reakciím

Jednou z najúžasnějších věcí je, že je můžete použit přesně podle vašich potřeb, maximalizovat jejich účinek a minimalizovat riziká. Klíčem je hlavně ředění. :)

Set esenciálních olejů namíchaných v oleji z meruňkových jader