DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Esenciální oleje aneb když méně je více

Esenciální oleje aneb když méně je více

Co jsou to éterické oleje?

Éterické oleje jsou koncentrované rostlinné výtažky, které si zachovávají přirozenou vůni nebo „esenci“ svého zdroje.

Jedinečné aromatické sloučeniny dodávají každému éterickému oleji jeho charakteristickou esenci.

Na to abyste vytvořili jednu láhev éterického oleje je nutné zpracovat velké množství rostlin, proto jsou éterické oleje velmi koncentrované.

Důležitý je způsob výroby olejů, neboť éterické oleje získané chemickými procesy se nepovažují za pravé éterické oleje.

Éterické oleje se většinou získávají metodou parní destilace. Kvůli vysoké koncentraci je nutné s nimi zacházet maximálně opatrně - maximálně 1-2O% roztoku (proto se doporučuje je přimíchavat do krémů). Abyste se vyhnuli podráždění, otestujte olej na malém kousku pokožky a ten sledujte po dobu 24 hodin. Jejich konzumace se nedoporučuje (jedině po dohodě s lékařem) . Těhotné ženy by měly zvážit užívání některých olejů. 

Éterické oleje skladujeme ve skleněných lahvích (nejlépe z tmavého skla) na tmavém a chladném místě, abychom zabránili předčasnému znehodnocení.

Rostlinné oleje se rovněž extrahují z rostlin. Na rozdíl od éterických olejů se vyrábějí lisováním za studena (například kokosový, olivový, slunečnicový, …). Rostlinné oleje se mohou používat přímo na pokožku a doporučují se k ředění éterických olejů.

Jaký způsob použití je nejlepší?

Odpověď závisí na vašem cíli. Aplikace na kůži je nejvhodnější na řešení problémů s pokožkou. Jakákoliv forma inhalace pomáhá při psychologických problémech a lehkých dýchacích potížích.

Set esenciálních olejů namíchaných v oleji z meruňkových jader