DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Elixír mládí jménem kolagen - proč je důležité ho užívat?

Elixír mládí jménem kolagen - proč je důležité ho užívat?

Mořský versus veganský

Kolagen se získává z kostí, tedy je živočišného původu a těm, kteří se stravují vegansky nebo jednoduše nechtějí přijímat nic živočišného, to může způsobit menší problém. I na ně však výrobci kolagenů mysleli a připravili tedy takzvaně veganský kolagen, což je vhodná alternativa. Zatím však k dispozici pouze pro použití zvenku. Možností je také mořský kolagen, který produkují ryby.

Kolagen v těle

Do určité doby si ho tělo vyrábí samo, zhruba po dvacítce je však dobré jej do těla doplňovat a to nejčastěji formou doplňků stravy. S těmi se v poslední době roztrhl pytel a tedy si můžete vybrat, zda zvolíte variantu v podobě tablet nebo rozpustných nápojů. Existuje zhruba třicet druhů, nejrozšířenější je pak kolagen I typu, který najdeme právě ve vazech, kloubech, kůži, zubech nebo šlachách.

Podílí se na elasticitě pokožky a je tedy jeden z viníků povadlé pokožky. Studie z roku 2014 ukázala, že ženy, které konzumovaly denně určitou dávku kolagenu, měly mnohem lepší elasticitu pokožky. I z toho důvodu ho lidé, převážně ženy, konzumují. Pravidelné užívání má mimo jiné vliv také na pevnou a pružnou pokožku. Další typy (II.,III. a V.) zase zajišťují pružnost a pevnost kloubů, funguje při hojení ran nebo se podílí na pružnosti cév. 

Najdeme ho v jídle?

Je možné, aby se dostal do těla jinak než za pomoci doplňků stravy? Možné to je, svůj jídelníček musíte obohatit o sóju, olivy, fazole nebo zelí. Kolagen se také nachází v kostech, tedy je ho hodně v různých vývarech, ať už jde o kuřecí nebo hovězí polévku. Dále si na talíř dejte vaječné bílky, kuřecí maso nebo ryby a mořské plody. V určité fázi života je však důležité, kromě pestré stravy, kolagen doplňovat také pomocí doplňků stravy.

Jak se projeví jeho nedostatek v těle?

Podobně jako u vitamínů a minerálů v těle má na nedostatek kolagenu vliv například strava, životní styl nebo dědičnost. Postupem času produkce kolagenu klesá a tím pádem se urychluje stárnutí a ochabnutí pokožky. Vlasy se mohou začít lámat a také to má vliv na klouby a to zejména u lidí s nadváhou nebo u kuřáků.

Jaké výhody může mít kolagen?

  • posiluje pokožku
  • dodává ji pružnost a elasticitu
  • zjemňuje drobné vrásky
  • hydratuje pokožku a dodává ji svěžest
  • posiluje kosti, klouby a chrupavky
  • má pozitivní vliv na správnou činnost mozku
  • vlasy jsou díky němu silné a zdravé
  • nehty jsou pevné
  • umí pozitivně ovlivnit zdraví střev
  • má pozitivní účinky na akné

Pravidelné pití kolagenu má opravdu velké účinky a vy se po něm budete cítit lépe. Kromě krásy má spoustu benefitů a jeho užívání je dnes zcela běžné. Ať už si pořídíte tablety, které si denně dáte nebo využijete možnosti nápoje, který si vypijete během dne, investice do kolagenu je jednou z těch, za kterou vám vaše tělo i pokožka poděkují.

Beauty Collagen Venoc 200g

Beauty Collagen Venoc 200g