Doprava ZDARMA nad 1100Kč

Kyselina hyaluronová (Hyaluronic acid - HA) je látka přirozeně obsažená v lidském těle. V největší míře je obsažena v kloubech, sklivci oka, pojivových tkáních, v pokožce ale i ve pupeční šňůře.

Tomuto kosmetickému zázraku vděčíme za udržování hladké, napnuté a hydratované pokožky díky schopnosti vázat vodu a živiny. Její molekula zadrží až tisícinásobně více vody než je její hmotnost a nejenže ji uchová v těle, ale současně zabraňuje jejímu následnému vypařování. Navíc kromě těchto důležitých benefitů i redukuje nepříznivé vlivy vnějšího prostředí.

Proč je tedy tak důležité zařadit ji do denní kosmetické rutiny?

Množství přirozeně se vyskytující kyseliny hyaluronové v našem těle postupem věku klesá. S ochablou pletí, ztrátou pružnosti a postupným prohlubováním vrásek však můžeme bojovat různými způsoby. Jednou z možností jak stimulovat její tvorbu a tím nejradikálnějším je aplikace injekčním vpichem přímo do pokožky. Slibované výsledky různých salonů krásy a klinik estetické medicíny ale vědí pokazit nečekané reakce těla v podobě bolestivých stavů a následných otoků.

Jedním z výrazných nástrojů její uchování v těle je podle mnohých dermatologů strava. Uchovávání kyseliny napomáhá

  • masový vývar (dlouhá doba Převařování extrahuje většího množství kyseliny hyaluronové do vody)
  • sójové produkty (je dokázáno, že zvýšené množství estrogenu napomáhá produkci kyseliny hyaluronové)
  • konzumace zeleniny a ovoce s vysokým obsahem antioxidantů (ty také chrání pokožku před podrážděním)
  • listová zelenina a jiné jídla bohatá na magnézium, například avokádo, ořechy a semínka (magnéziumje nezbytné pro produkci HA v těle)
  • zelenina bohatá na škrob
  • citrusové ovoce

Nejběžnější zbraní v boji proti stárnutí je pravidelné používání krémů s obsahem kyseliny hyaluronové. Vyšším koncentrátem účinné látky v sérech napomáháme pleti v boji s časem ještě efektivněji nakolik speciální složení zajišťuje rychlé vstřebávání. Již několik kapek séra Renovality s obsahem kyseliny hyaluronové ráno a večer dokáže zázraky, najdete ho ZDE.

A pokud si přejete dlouhotrvající pozitivní výsledky, vyžaduje se pravidelná aplikace krému nebo séra, popřípadě doporučujeme kyselinu hyaluronovou zařadit i jako doplněk stravy. Rozředěných 12 kapek čiré kyseliny hualurónovej ve vodě vám dramaticky zlepší stav pleti, vyživí klouby a chrupavky a má dokonce protizánětlivě účinky, najdete ji ZDE.