DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Co jste ještě nevěděli o kyselině hyaluronové?

Co jste ještě nevěděli o kyselině hyaluronové?

Kyselina hyaluronová (Hyaluronic acid - HA) je látka přirozeně obsažená v lidském těle. V největší míře je obsažena v kloubech, sklivci oka, pojivých tkání, v pokožce ale i v pupeční šňůře.

Tomuto kosmetickému zázraku vděčíme za udržování hladké, napnuté a hydratované pokožky díky schopnosti vázat vodu a živiny. Její molekula zadrží až tisíci násobně více vody než je její hmotnost a nejen, že ji uchová v těle, ale současně zabraňuje jejímu následnému vypařování. Navíc kromě těchto důležitých benefitů, dokonce i redukuje nepříznivé vlivy vnějšího prostředí.

Proč je tedy tak důležité zařadit ji do denní kosmetické rutiny?

Množství přirozeně se vyskytující kyseliny hyaluronové v našem těle postupem věku klesá. S ochablou pletí, ztrátou pružnosti a postupným prohlubováním vrásek však můžeme bojovat různými způsoby. Jednou z možností jak stimulovat její tvorbu. Tím nejradikálnějším je aplikace injekčním vpichem přímo do pokožky. Slibované výsledky různých kosmetických salonů a klinik estetické medicíny však mohou pokazit nečekané reakce těla v podobě bolestivých stavů a následných otoků.

Jedním z výrazných nástrojů její uchování v těle je podle mnohých dermatologů strava. Na uchovávání kyseliny napomáhá

  • masový vývar (dlouhá doba převařování extrahuje většího množství kyseliny hyaluronové do vody)
  • sójové produkty (je dokázáno, že zvýšené množství estrogenu napomáhá produkci kyseliny hyaluronové)
  • konzumace zeleniny a ovoce s vysokým obsahem antioxidantů (ty také chrání pokožku před podrážděním)
  • listová zelenina a jiná jídla bohatá na magnézium, například avokádo, ořechy a semínka (magnézium je nezbytné pro produkci HA v těle)
  • zelenina bohatá na škrob
  • citrusové ovoce

Nejběžnější zbraní v boji proti stárnutí je pravidelné používání krémů s obsahem kyseliny hyaluronové. Vyšší koncentrace účinné látky v sérech pomáhá pleti bojovat s časem ještě účinněji, protože speciální složení zajišťuje rychlé vstřebávání. Již několik kapek séra Renovality s obsahem kyseliny hyaluronové ráno a večer dokáže zázraky, najdete ho ZDE.

A pokud si přejete dlouhotrvající pozitivní výsledky, vyžaduje se pravidelná aplikace krému nebo séra, popřípadě doporučujeme kyselinu hyaluronovou zařadit i jako doplněk stravy. Zředěných 12 kapek čiré kyseliny hyaluronové ve vodě vám dramaticky zlepší stav pleti, vyživí klouby a chrupavky a má dokonce protizánětlivě účinky, najdete ji ZDE.

Produkty

LIFT & REPAIR Sérum MEDICAL BEAUTY For Cosmetics 30 ml
LIFT & REPAIR Sérum MEDICAL BEAUTY For Cosmetics 30 ml
Počet hvězdiček je 4 z 5
574 Kč
Není skladem