DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Co je to SPF?

Co je to SPF?

Co je to UVA a UVB záření?

UVA záření:

Dokáže proniknout hlouběji do pokožky. Je zodpovědné za stárnutí kůže. V průběhu života je většina z nás vystavena vysokým dávkám UVA záření (přibližně až 95 procent ultrafialového záření). Důležité je uvědomit si, že intenzita je v průběhu dne i v průběhu celého roku zhruba stejná a prostupuje přes mraky i sklo.

Působí v místech, kde se tvoří kolagen a elastin. Může poškodit buněčnou DNA a je zodpovědné za předčasné stárnutí pleti. SPF nás chrání před tímto zářením, avšak je důležité si to prohlédnout na obalu u daného SPF, protože ne každé nás chrání před oběma zářeními.

UVB záření:

Je typ záření, který proniká jen do vnějších vrstev kůže, což způsobuje spálení pokožky a může zvýšit vzniku rakoviny kůže. SPF nás chrání před tímto zářením.

Intenzita UVB záření se liší v závislosti na ročním období, lokalitě i době dne, k poškození pleti tímto typem záření však může dojít celoročně.

Jak účinné jsou nejčastější typy SPF?

  • SPF 50 blokuje 98 % UVB záření, k pokožce připustí 2 % záření
  • SPF 30 blokuje 97 %
  • SPF 20 blokuje 95 %
  • SPF 15 blokuje 93 %
  • SPF 10 blokuje 90 %

uva,uvb

Jak je to se zimou a SPFkem?

Podstatné je, že tento ochranný krém se nespojuje výlučně pouze s létem. Například jste na lyžování a užíváte si příjemné vysokohorské slunce. Vám to může dělat radost, avšak vaše pokožka to vnímá tak, jako byste byli u moře a opalovali se.

UVA a UVB záření je přítomno během celého roku a navíc paprsky od sněhu působí na pleť mnohem intenzivněji, než bychom si přáli. Podle nejnovějších studií dosahuje slunečního záření ve městě podobnou intenzitu jako na horách.

Podle čeho vybírat SPF faktor?

Dermatologové vám doporučí ve většině případů SPF 30 – 50. Lidé s tendencí k tvorbě pigmentových skvrn by měli celoročně používat přípravky s UV filtrem 50 včetně dětí. Je třeba si uvědomit, že žádný vás neochrání na 100 procent, a proto se není třeba vystavovat na slunci víc než je potřeba.

Jak často je třeba jej používat?

Odborníci doporučují pravidelnou aplikaci každé dvě hodiny, a to tehdy, když jste během dne několik hodin na slunci. Samozřejmě, pokud přesedíte celý den v kanceláři, filtr, který jste si nanesli ráno, bude fungovat i během vaší cesty domů.

Kosmetické přípravky a samotná ochrana před slunečním zářením

Je prokázáno, že používání ochranných přípravků hraje důležitou roli v prevenci vzniku nádorů. Na obličej a na menší části používejte speciální krémy určené na obličej. Na celé tělo je vhodnější používat opalovací mléka, spreje, oleje, atp. Máte-li mastnější typ pokožky a trápí vás akné, je třeba vybírat speciální nemastná mléka, která neucpávají póry.

Při výběru opalovacího krému je třeba dbát na složení. Na našem eshopu bioruze.cz se nemusíte bát o látky, které by vám uškodily, protože máme přírodní a certifikované produkty.

Opalovací krémy před opalováním:

Pokožku byste měli připravit na tvz. šok, který ji čeká v podobě slunečních paprsků.

Doporučujeme tyto produkty:

Opalovací tělové mléko Baby&Family SPF 50 WoodenSpoon 50ml - výhodou tohoto přírodního mléka je ta, že je vhodná pro vás, ale i pro vaše děťátko. Zvlhčuje, vyživuje kůži, obsahuje SPF 50.

Opaľovacie telové mlieko Baby & Family SPF 50 WoodenSpoon 50ml

Opalovací mléko na obličej a tělo SPF 35+ WoodenSpoon 50 ml - výše jsme zmiňovali, že je důležité chránit si také obličej. Toto mléko vám zajistí ochranu před sluncem s faktorem 35+. Chrání pokožku před stárnutím a je odolný vůči vodě.

Opalovací balzám na rty SUN KISS WoodenSpoon 4,3 ml - o tom, že je důležité chránit si tvář před sluncem jsme si vzpomínali výše. Avšak podstatná část naší tváře jsou také rty. Neměli bychom je zanedbávat a zapomínat na ně. Tento balzám na rty obsahuje bambucké máslo, které má výjimečné zklidňující a regenerační vlastnosti, ovlivňuje syntézu kolagenu. Obsahuje sluneční faktor SPF 45.

Opalovací balzám na rty SUN KISS WoodenSpoon 4,3 ml

SPF po opalování:

Po každém opálení byste měli dopřát pokožce určitou regeneraci. Samozřejmě to platí iv případě, že jste se primárně nešli opalovat, ale vystavili jste se nadměrnému sluníčku.

Doporučujeme tyto produkty:

Olej po opalování WoodenSpoon 50 ml - tento speciálně vyvinutý olej s neocenitelnými výtažky z baobabu, rakytníku a červených pomerančů nejenže pleť osvěžují, ale zároveň obnovují její pružnost a dodávají jí hydrataci. Neobsahuje SPF!

Olej po opalování WoodenSpoon 50 ml

Dětský organický olej po opalování Baby & Family WoodenSpoon 50 ml - je důležité chránit nejen sebe, ale je třeba myslet i na naše miminka. Tento dětský organický olej je vhodný pro děti s velmi citlivou pokožkou. Neobsahuje žádné alergeny, dráždivé složky a pod. 100% organický produkt. Neobsahuje SPF!

Samoopalovací olej:

Chcete-li vypadat opáleně iv tomto zimním období, máme pro vás přírodní samoopalovací olej.

Olej pro intenzivní opálení WoodenSpoon 50 ml - dodá Vaší pokožce přirozeně vypadající opálení až čokoládové opálení. Výsledky viditelné již po prvním použití. Neobsahuje SPF!

Olej pro intenzivní opálení WoodenSpoon 50 ml