DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

Celulitida: příčiny, léčba, tipy a triky

Celulitida: příčiny, léčba, tipy a triky

Co je celulitida?

Celulitida neboli "pomerančová kůže" je stav, který ovlivňuje vzhled pokožky v oblastech s podkožními tukovými nánosy a sama o sobě nepředstavuje výrazné zdravotní riziko. Zhoršování stavu celulitidy ale může být příznakem jiných problémů, jako je nedostatečnost funkce lymfatického systému či problémy s odváděním odpadních látek z metabolických procesů a vznik křečových žil. Poznáte ji podle hrbolků, jamek, nerovností a rýh na kůži. Ženy mají díky hormonu estrogenu ke vzniku celulitidy mnohem větší předpoklady než například muži. Nejvýrazněji se objevuje na hýždích a stehnech.

Co ji způsobuje?

Celulitida je výsledkem toho, že podkožní tukové buňky tlačí na její povrchovou vrstvu směrem vzhůru. Když se tyto tukové buňky hromadí a tlačí pokožku, pojivová vlákna, která připevňují kůži ke svalům, které jsou pod ní, stahují se dolů, což způsobuje, že kůže se prohýbá a vytváří jamky. Celulitida má tendenci se zhoršovat, v případě, že člověk přibírá, neznamená to však, že nemůže postihnout i ty nejštíhlejší lidi. Můžete být schopni některé faktory celulitidy kontrolovat, nicméně základní příčiny celulitidy jsou věci, které nemůžete ovlivnit:

  • struktura kůže
  • hormony
  • genetika
  • věk

Jak se jí zbavit?

Stimulujte lymfatický systém

Zpomalený lymfatický systém může způsobit celulitidu. Zde přichází na řadu tělový kartáč nebo peelingová rukavice, které pomocí masáže nebo jemného kartáčování problematických oblastí mohou pomoci stimulovat krev a lymfatickou drenáž. Vyzkoušet můžete také sprchování střídavě studenou a teplou vodou. Když použijete studenou vodu, cévy se stáhnou a poté se v teplé vodě roztáhnou. Podpoříte tak cirkulaci krve a tkáň se stává pevnější.

Jezte hodně zeleniny a nesolte

Naše pokožka je odrazem našeho těla. Pokud jste zdraví, vyzařuje to zevnitř. Pokud jíte dostatek vitamínů a vyváženou stravu – je to citelné! Jeden z výzkum z roku 2016 naznačuje, že diety s vysokým obsahem tuků, soli a uhlohydrátů mohou přispět k celulitidě, protože tuky umí zvýšit zánět, soli mohou podpořit zadržování vody a sacharidy mohou pomoci rozložit kolagen. Vysoký příjem tuku, soli nebo sacharidů může také pomoci vytvořit více podkožních tukových buněk. Bojujte proto proti celulitidě zevnitř konzumací potravin s nízkým obsahem soli, konzumací zelené listové zeleniny bohaté na draslík, vyhýbejte se zpracovaným potravinám a alkoholu.

Cvičte

Boj s celulitidou je skutečným problémem mnoha žen. Jízdní kola, běh, stepper jsou vašimi spojenci na cestě k lépe vypadající pokožce, protože cvičení nejen napíná svaly, ale také vyhlazuje pokožku, posiluje svaly a spaluje tuk – redukujte celulitidu tím, že se budete hodně hýbat!

Radiofrekvenční zpevňování kůže

Výzkum ukázal, že vysokofrekvenční zařízení jsou při snižování celulitidy opravdu účinná. Ve studii bylo testováno 16 lidí. Tento typ léčení absolvovali dvakrát týdně po dobu šesti týdnů a došlo k 71,87% snížení obvodu stehna a 25% zlepšení celulitidy. Využíváním vysokofrekvenční energie k zahřívání tuku se pokožka napne a zvyšuje se krevní oběh, což po čase pomáhá eliminovat výskyt celulitidy.

Zpevněte svou pokožku

I v našem sortimentu naleznete několik produktů, které působí jako rychlá pomoc v boji proti celulitidě. Použitím oleje nebo séra proti celulitidě Ikarov se masážními pohyby podporuje cirkulace krve v končetinách, čímž se předchází celulitidě. Olej zároveň zjemňuje a posiluje pokožku a díky obsahu brazilského chilli koření zároveň zahřívá podkožní tuk, čímž dochází k jeho odbourávání. Používají se na problematické partie jako jsou hýždě, stehna, břicho a ruce, na kterých je třeba olej masírovat do té doby, než se úplně nevstřebá.

Můžete také vyzkoušet tělové mléko a mýdlo proti celulitidě z levandule značky Biofresh s vůní levandule, která osvěžuje, zklidňuje pokožku a stimuluje regeneraci buněk. Oleje vašemu tělu dodávají hebkost a elasticitu a speciální extrakt z kávy redukuje podkožní tuk. Anticelulitidní mléko spolu s anticelulitidním mýdlem masáží problémových oblastí těla, způsobují zlepšení krevního oběhu a lymfovýměny. Tělové mléko je zcela na přírodní rostlinné bázi, bez parabenů, ropných produktů a syntetických barviv.

Pokud vám vyhovuje tekutější konzistence, můžete sáhnout po oleji proti celulitidě s pepřem a kávovým extraktem WoodenSpoon. Jedná se o přírodní směs s esenciálními oleji s obsahem černého a růžového pepře, doplněné o extrakt z kávy.

Olej proti celulitidě Ikarov                        Mýdlo proti celulitidě z levandule Biofresh                        Olej proti celulitidě s pepřem WoodenSpoon