Rozdáváme růžovou vodu zdarma

Boží lékárnička nebo naše Matka Příroda 2

Boží lékárnička nebo naše Matka Příroda 2

 

 

Tvar potravin ukazuje, který orgán mohou léčit.

V prvním článku jsme vás seznámili s potravinami a s tím, co s nimi můžeme léčit. 

Přemýšleli jste někdy o tom, proč mají různé potraviny určitý tvar? I když to na první pohled může vypadat komicky, jejich tvar o nich vypovídá mnohem více, než bychom čekali. Ve skutečnosti ukazují právě ty orgány, které nám mohou pomoci léčit. Soudě podle farmakologického základu, logická souvislost tu rozhodně je a dokonce funguje!

Pojďme se společně podívat na to, jaké potraviny konzumovat pro konkrétní orgány.

 

FÍKY

Figa a vlyv na semeníky

Fíky jsou plné semínek, což je pravděpodobně důvod, proč se při jejich pravidelné konzumaci zvyšuje počet spermií, které se rychleji pohybují, a tím zabraňují neplodnosti u mužů. A některé druhy fíků prý dokonce rostou na svých větvích v párech...

 

 

BROKOLICE

 

Brokolica a rakovinaMalé hlavičky brokolice, které jsou tak blízko u sebe, vypadají velmi podobně jako stovky rakovinných buněk. Tým vědců z amerického Národního institutu pro výzkum rakoviny zjistil, že stačí týdenní porce brokolice, aby se riziko rakoviny prostaty snížilo o 45 %.

 

BATÁTY

 

Batat a vlyv na pankreasPřipomínají vám batáty slinivku? Konzumace sladkých brambor může u diabetiků pomoci vyrovnat hladinu cukru v krvi neboli glykemický index a podpořit zdravou funkci tohoto orgánu. Batáty mají vysoký obsah betakarotenu, který je silným antioxidantem a chrání všechny tkáně v těle. 

 

 

CIBULE

Cibuľa a telesné bunky Cibule vypadá jako naše buňky a tato zelenina je pomáhá také čistit. Výzkumy ukazují, že cibule vyplavuje odpadní látky ze všech tělesných buněk. Dokonce produkuje slzy, které omývají epitelové vrstvy z očí. Dalším spolupracovníkem je česnek, který podobně pomáhá detoxikovat buňky.

 

 

HROZNOVÉ VÍNO

Hrozno a pľíucne bunkyHrozny se podobají plicním sklípkům. Bylo prokázáno, že strava s vysokým obsahem čerstvých hroznů snižuje riziko vzniku rakoviny plic. Hroznová semínka také obsahují chemické látky zvané proanthokyanidiny, které snižují závažnost astmatu.

 

 

BANÁNY


Ano, božská lékárnička obsahuje také banány. Ale ne v souvislosti s nějakým orgánem našeho těla, jak byste možná čekali. říká se, že pravidelná konzumace banánů vám vykouzlí úsměv na tváři. Toto oblíbené ovoce obsahuje aminokyselinu tryptofan, která se trávením mění na neurotransmiter zvaný serotonin - hormon štěstí. Banán lze označit za přírodní antidepresivum, protože v mozku nastavuje vyšší hladinu serotoninu neboli hormonu štěstí, a tím pochopitelně i lepší náladu. A odteď už je banány.

 

ŽENŠEN

Žen šen a vplyv na teloKořen ženšenu vypadá jako celé lidské tělo a je také celostním lékem, takzvaným všelékem, téměř na všechny neduhy. Zřejmě proto se mu dostalo výstižného označení "asijský všelék". Je řazen mezi adaptogeny, tedy rostlinné látky, které nemají specifický účinek na určitý orgán nebo nemoc, ale které mají na organismus povzbuzující účinek, posilují zdraví a vitalitu. Užívání ženšenu pomáhá povzbudit, zlepšit všechny životní funkce, metabolismus a krevní oběh, oživit paměť, myšlení, hospodaření s energií, uvést tělo do rovnováhy, odstranit vyčerpání a celkově se člověk cítí zdravější. Od nepaměti jsou také vysoce ceněny jeho afrodiziakální vlastnosti.

 

 

 

 

 

 

 

ČERVENÉ VÍNO

Myslím, že je to každému jasné, protože každý slyšel o zázračném účinku sklenice červeného vína každý den na zdravé a vitální krvinky. Červené víno, bohaté na antioxidanty a polyfenoly, včetně silného resveratrolu, skutečně vypadá jako krev a skutečně jí prospívá. Ne, není to mýtus. Mluvíme však o dvou decilitrech vína, které by se neměly překračovat. V opačném případě se účinky změní v negativní. Červené víno chrání před ničivými účinky LDL cholesterolu, který může způsobit srdeční onemocnění. V červeném víně je také látka snižující srážlivost krve, takže snižuje možnost vzniku krevních sraženin, které jsou spojeny s mrtvicí a srdečními chorobami.

 

 

 Chininová kôra a vlasyA pokud vás náš článek a Božská lékárnička zaujaly a dočetli jste až do konce, přinášíme vám také obrázek, kterým musíme náš článek zakončit, a to velmi tematicky.  Protože jsme Bioruže a zabýváme se kosmetikou, zde je něco, čím nás matka příroda obdařila pro naše krásné vlasy - CHINÍN

Chinin

Co vám tato chininová kůra připomíná? Podobnost s našimi vlasy pravděpodobně také není náhodná, vzhledem k účinkům chininu na podporu růstu a pevnosti vlasů.

 

 

Vlasová štruktúraChinin je hořký, bezbarvý, práškovitý nebo krystalický alkaloid, původně izolovaný z kůry stromu chininovníku Cinchona. Tato účinná látka byla dlouho jediným lékem proti malárii a užívá se také proti horečkám. Dnes se chinin používá také v potravinářství, například k přípravě známých chininových nápojů (Tonic) jako ochucovadlo a povzbuzující prostředek. Své místo má však i v kosmetice a okouzluje nás svými blahodárnými účinky na vlasy. Chinin je všelék pro naše vlasy! Rychle proniká do pokožky hlavy, urychluje mikrocirkulaci, posiluje vlasové folikuly, stimuluje růst zdravých a silných vlasů. Snižuje nebo zcela zastavuje vypadávání vlasů. Pravidelná péče o vlasy chininem výrazně zlepšuje celkový stav vlasů. Díky ní jsou husté, pružné a zdravé.

 

 

Pokud patříte mezi dívky nebo ženy, které bohužel trpí vypadáváním vlasů, pak pro vás máme opravdu účinné řešení - Šampón s CHININEM, který najdete na našich stránkách: