DOPRAVA ZDARMA nad 1500Kč

4 důvody, proč skoncovat s klasickým sprejovým deodorantem

4 důvody, proč skoncovat s klasickým sprejovým deodorantem

Z lásky k planetě a přírodě vám na naše stránky přinášíme holandskou značku We love the Planet. Jak již název napovídá jedná se o přírodní kosmetiku s jedinečným, udržitelným a poctivým přístupem, kde každý jeden výrobek je originál, jako v přírodě. :)

V dnešním článku se primárně zaměříme na přirozený přechod od používání klasických deodorantů s obsahem alkalických solí na jejich alternativní verze, na které se We love the Planet značka zaměřuje.

Proč bychom měli dennodenně volit tuhý nebo krémový deodorant, když použití ve formě spreje je tak jednoduché?

Dokonalý den si většina lidí představuje ve spojitosti s celodenní svěžestí bez nepříjemného zápachu. To je vlastně důvod, proč si lidé pořizují deodoranty. Nicméně samotný pot je v podstatě bez zápachu. Zápach potu vzniká, když se částečky potu z potních žláz spojí s bakteriemi na povrchu těla. Pokud jsme schopni se zbavit těchto bakterií, tak se zbavíme i nepříjemného zápachu.

Nejdůležitější je zamyslet se nad tím, jak jsou tyto typy sprejů vyráběny a co se dostává do našeho těla při jejich každodenním používání (hliník, silikony, alkalické soli,...). Výroba deodorantů We love planet vlastně začala stejnými myšlenkami a dala si za cíl vytvořit deodoranty na bázi přírodních složek.

Pokud váháte, zda se zbavit klasického deodorantu ve spreji, shrnuli jsme pro vás některé výhody používání ekologičtějších alternativ :)

  1. We love deodorant neobsahuje hliník ani žádné syntetické látky. Deodoranty obsahují jenom čistě přírodní ingredience, které pozitivně působí na naši pokožku.

  2. Soda bikarbona zamezuje bakteriím ve střetu s potem, čímž bojuje s příčinou vzniku nepříjemného zápachu. Protože bez bakterií není žádný tělesný zápach. ;)

  3. Póry nejsou ucpané, nadále pracují, avšak škrob ve složení nám zaručuje absorpci většiny vlhkosti.

  4. Obaly jsou 100% recyklovatelné. Kovové nebo papírové obaly jednoduše po použití oddělíme.

Jaké konkrétní typy nám značka We love the Planet nabízí?

Přírodní krémové deodoranty:

Nejsou v nich přidané žádné škodlivé složky a neobsahují hliník. S obsahem 100% přírodních složek je tenhle deodorant tou lepší volbou pro vaši pokožku ale i pro planetu. Každá recyklovatelná plechovka obsahuje 48 gramů produktu a jsou k dispozici v osmi různých vůní pro ženy i muže. 

Použití: malé množství vetřeme do oblasti podpaží za pomocí prstů, jedno balení vydrží přibližně 3 měsíce (například Mighty Mint)

Přírodní tuhé deodoranty:

Druhou možností ze sortimentu We love the Planet jsou deodoranty v podobě tyčinky. Obsahuje přírodní ingredience, výdrži až 24 hod. a účinkem jsou obě možnosti stejné. Samozřejmostí je absence jakýkoliv syntetických látek. Pokud vám je nanášení za pomoci prstů nepříjemné, s balením ve formě tyčinky si jednoduše vetřete deodorant přímo do podpaží. Na stránkach Bioruže.cz můžete najít 5 různých vůni o hmotnosti 65 g, které v průměru vystačí na 2-3 měsíce používání. (například Lovely lovender)

Kromě deodorantů naše stránka nabízí i We love the Planet difuzéry se 100% éterickými olejmi. Neobsahují chemikálie a na rozdíl od běžných vonných tyčinek nezpůsobují žádné alergické reakce. Jejich unikátní vůně jsou udržitelné zhotovovány v Asii a následně smícháné francouzskými parfuméry. Difuséry We love the Planet jsou na naši stránce k dispozici v šesti příjemních vůních.  Dlouhotrvající příjemnou vůni zabezpečují ručně sbírané a sušené kajutové tyčinky z okolí továrny We love the Planet. Jejich přirozený výskyt nemá žádný negativní vliv na místní ekosystém.

například Spiritual spa

TIP od nás: Na redukci pocení má zásadní vliv zdravá životospráva, uzavření potních žláz napomáhá pití výluhu ze šalvěje lékářské a na celkově zklidnění organismu se doporučuje doplnit magnézium. :)